Przez wielu niedoceniany, a w przypadku włosów kręconych naprawdę potrafi zdziałać cuda – podkręcić skręt, zwiększyć objętość, zapobiec puszeniu. O czym mowa?

O dyfuzorze, który zazwyczaj traktujemy jako niepotrzebny dodatek do suszarki. Tymczasem to właśnie on pozwala perfekcyjnie okiełznać burzę loków.

7 ŁATWYCH SPOSOBÓW NA KRĘCENIE WŁOSÓW BEZ UŻYCIA CIEPŁA

Dyfuzor to szeroka plastikowa nakładka na suszarkę z długimi wypustkami, dzięki którym powietrze jest równomiernie rozprowadzanie na włosach. Jak już wspomniałyśmy, poprawia skręt naszych włosów, zwiększa objętość, zapobiega puszeniu… Zalet jego używania jest naprawdę wiele, ale jak to robić poprawnie?
Na wymyte włosy nałóż kosmetyk, który podkreśli ich skręt. Wgnieć do dokładnie we włosy i przejdź do suszenia. Weź pasmo włosów i przyciśnij je dyfuzorem do głowy, teraz włącz suszarkę na chłodny nawiew i trzymaj tak przez chwilę. Czynność powtórz z każdym pasmem.

Voila – perfekcyjne loki gotowe. Proste, prawda?

Co więcej, dyfuzor sprawdzi się też na włosach prostych – wraz z kosmetykami do kręcenia włosów, da naprawdę świetny efekt prawdziwej burzy loków.