W kwestii pielęgnacji skóry, najlepsze kosmetyki to takie, które potrafią rozwiązać kilka problemów jednocześnie. To pozwala zaoszczędzić czas i ograniczyć koszty, a oprócz tego daje nam pewność, że skóra nie zostanie obciążona kolejnym kosmetykiem.

ZOBACZ TEŻ: MODELKA TWIERDZI, ŻE PROBLEMY Z TRĄDZIKIEM ROZPOCZĄŁ U NIEJ… OLEJ KOKOSOWY!

Jednym ze składników, który spełnia założenia wielofunkcyjności jest żel aloesowy. To doskonały składnik, który pomaga leczyć oparzenia słoneczne. Koi skórę i zmniejsza zaczerwienienia, a oprócz tego nawilża skórę i zapobiega jej przesuszeniu.

Zastosowanie żelu aloesowego jest o wiele szersze – oprócz tego, że pomaga w leczeniu oparzeń, jest też skutecznym składnikiem pomagającym w walce z trądzikiem. Ma właściwości łagodzące i antybakteryjne, a oprócz tego przyspiesza proces gojenia bolesnych wyprysków.

Żel z aloesu pomaga również zminimalizować wygląd blizn potrądzikowych, sprawiając, że skóra nabiera równomiernego kolorytu.

Jego działanie sprawdza się przy leczeniu niedoskonałości cery, ale żel można aplikować nie tylko na twarz. Jego nawilżające działanie może być wykorzystane jako odżywcza maseczka na włosy i skórę głowy.

ZOBACZ TEŻ: PO TRĄDZIKU NIE MA ŚLADU, ALE NIE UWIERZYSZ CO TA DZIEWCZYNA NAŁOŻYŁA NA TWARZ!

Co Wy na to?