Można nimi zastąpić balsamy do ciała, kremy do twarzy czy odżywki do włosów. To dzięki nim skóra jest nie tylko dobrze odżywiona, ale bardziej jędrna. Nic dziwnego, że olejki należą więc do jednych z ulubionych kosmetyków dziewczyn z branży beauty (i nie tylko). Wiele z nas jednak ich nie używa, bojąc się tłustego filmu (warstwy, która nie wnika w skórę) i plam na ubraniach. Jest jednak rozwiązanie – suche olejki, które zapewniają skórze i włosom odpowiednie nawilżenie i odżywienie, nie pozostawiając przy tym tłustej warstwy na skórze. Jeśli jeszcze o nich nie słyszałyście, pora to zmienić! Czym są suche olejki i jakie mają właściwości? Przeczytajcie, dlaczego warto je stosować.

Czym są suche olejki?

 

Suche olejki dla urody

fot. materiały prasowe

Odpowiedź jest prosta – suche olejki to preparaty zawierające składniki, które sprawiają, że tłusta warstwa szybciej wnika w skórę. Ich skuteczność jest taka sama, jak tradycyjnych olejków, jednak znacznie szybciej się wchłaniają. To zasługa zawartych w nich emolientów (o silnym działaniu nawilżającym). Emolienty są substancjami tłuszczowymi, tworzącymi na skórze warstwę ochronną, która zapobiega nadmiernemu parowaniu wody. Są bardzo delikatne i łagodne dla skóry, dlatego też znajdują się w składzie kosmetyków do pielęgnacji noworodków i niemowląt. Poza emolientami w suchych olejkach znajdziemy szeroką gamę naturalnych olejków roślinnych. Ich skład różni się w przypadku produktów różnych firm kosmetycznych. My polecamy olejek firmy Nuxe Huile Prodigieuse Florale o pięknym kwiatowym zapachu. Znajdziemy w nim aż siedem rodzajów olejków, w tym: olejek z Tsubaki, olejek arganowy, olejek makadamia, olejek z ogórecznika, olejek kameliowy, olejek z orzechów laskowych i ze słodkich migdałów. Zawierają one m.in. witaminy A, B i E, które doskonale odżywiają skórę.

Olejki Nuxe

Nuxe Huile Prodigieuse Florale / fot. materiały prasowe

Właściwości suchych olejków – dlaczego warto (i jak) ich używać?

Stosując suche olejki do ciała, nie tylko nawilżamy skórę i ją ujędrniamy, ale także ją regenerujemy, jednocześnie chroniąc przed działaniem wolnych rodników i starzeniem się. Suche olejki są bardzo wydajne – już kilka kropel olejku pozwoli nawilżyć i zadbać o całe ciało. Sposób aplikacji jest bardzo prosty – wystarczy odrobinę kosmetyku wmasowywać w skórę do momentu, aż się wchłonie. Równie dobrze możemy go dodać do podkładu pod makijaż, kremu nawilżającego czy też do żelu pod prysznic. Najlepiej stosować olejek zaraz po kąpieli – substancje odżywcze znacznie lepiej się wówczas wchłaniają. Suchych olejków można używać niezależnie od rodzaju skóry – sprawdzą się w przypadku cery suchej, wrażliwej, a także u osób zmagających się z problemem zatkanych porów lub z cerą dojrzałą. Nie tylko odżywiają i regenerują skórę – dzięki nim zyskuje ona bardzo przyjemny zapach!

Suche olejki

fot. materiały prasowe

Suchy olejek także do włosów

Suche olejki możemy wykorzystać także do pielęgnacji włosów, szczególnie jeśli są przesuszone, puszące się i osłabione. Odżywcze składniki zawarte w suchych olejkach sprawiają, że włosy stają się bardziej błyszczące i nawilżone. Olejki przywracają im zdrowy wygląd oraz zdrowie. Olejki roślinne wykorzystane do wytworzenia suchych olejków odżywiają, wygładzają i chronią włosy przed wysuszeniem, pozwalając im odzyskać sprężystość i miękkość. Suche olejki można nakładać zarówno na suche, jak i na mokre włosy. Pamiętajmy przy tym, że wystarczy naprawdę niewielka ilość kosmetyku. W przeciwnym razie włosy będą wydawać się tłuste.

Suche olejki warto stosować nie tylko z powodu szybkości wchłaniania, ale przede wszystkim ze względu na bogactwo witamin i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Mają rewelacyjny wpływ na kondycję skóry i nie wywołują podrażnień.