Stosowanie derma rollera jest rodzajem mezoterapii. To niewielki wałek z cienkimi igłami, którymi nakłuwa się skórę. Tworzą się w ten sposób mikrokanaliki, dzięki którym składniki aktywne z produktów pielęgnacyjnych wnikają o wiele głębiej. W procesie gojenia zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny, co sprawia, że przy regularnym rolowaniu staje się napięta i gładka.

Jak wybrać derma roller?

Derma rollery różnią się wielkością, np. wąskie rolki przeznaczone są do okolic oczu i innych trudnych dostępnych miejsc. Najlepiej wybrać igły tytanowe lub złote, gdyż wolniej się tępią. Warto zwrócić uwagę na długość igieł. Te do użytku domowego mają 0,2-0,3 milimetrów. Rollery do użytku domowego nie powodują krwawienia, nie musimy też znieczulać skóry.

Jakie zabiegi kosmetyczne możesz bezpiecznie wykonać w domu?

Użycie

Przed użyciem pamiętaj, aby zadbać o higienę: umyj dłonie, oczyść twarz i szyję. Jest to bardzo ważne, ponieważ roller robi rany i musimy zadbać o to, aby nie wniknęły do nich żadne bakterie. Następnie wykonujemy masaż zgodnie z zaleceniami w instrukcji. Pamiętaj, aby utrzymywać jednakowy, lekki nacisk na skórę. Rolowanie powinno trwać około 2-3 minuty. Potem wklepujemy serum, rozprowadzając je cienką warstwą. Uwaga! Każdy roller jest przeznaczony dla jednej osoby. Nie można go pożyczać. Po użyciu należy go zdezynfekować.

BEAUTY statystyka: W naszych kosmetyczkach można znaleźć nawet 6-letnie starocie

Efekty

Pierwsze efekty są widoczne po pierwszym użyciu. Przede wszystkim skóra staje się bardziej napięta i jędrniejsza. Warto wykonywać mezoterapię w domu, ale powinno się spróbować również tej oferowanej w gabinecie kosmetycznym. Specjalista używa dłuższej igły, dzięki czemu skóra po zabiegu jest jeszcze bardziej odżywiona. Przygotuj się jednak, że podczas takiego zabiegu skóra może krwawić i niezbędne będzie zastosowanie znieczulenia.