Olejek z drzewa herbacianego jest używany od setek lat. Może okazać się bardzo pomocny, jeśli chodzi o leczenie zmian trądzikowych, ale wiele osób stosuje go w niewłaściwy sposób. Okazuje się, że istnieje metoda, która zapobiega możliwemu podrażnieniu skóry.

ZOBACZ TEŻ: CHCESZ MIEĆ LŚNIĄCE WŁOSY? SPRAWDŹ NASZE ROZWIĄZANIE NA NATURALNY SZAMPON

Stosowanie olejku może pomóc w wielu dolegliwościach skórnych. Ten naturalny ekstrakt z drzewa herbacianego wykazuje właściwości przeciwgrzybicze oraz przeciwbakteryjne. To naturalna broń w walce z trądzikiem, ale nieprawidłowo stosowany może działać drażniąco na skórę. Jeśli zamierzasz go używać, najlepiej rozcieńcz go z innym olejem, np. kokosowym tłumaczy ekspert dr Joshua Zeichner.

Ponieważ stosowanie czystego oleju z drzewa herbacianego na skórę może spowodować stan zapalny, zaleca się unikanie takich praktyk.

Olej kokosowy należy do grupy tzw. olejów nośnych , dzięki czemu można mieszać go z innymi, silnie działającymi olejkami eterycznymi przed nałożeniem ich na twarz.

Receptą na bezpieczne stosowanie olejku z drzewa herbacianego jest więc połączenie go z innym nośnym olejem. Można w tym celu wykorzystać np. olej z pestek winogron, olejek jojoba, wspomniany olej kokosowy lub olejek z owoców dzikiej róży.

ZOBACZ TEŻ: EKSPERCI PRZYSIĘGAJĄ, ŻE TE CZYNNOŚCI POPRAWIĄ WYGLĄD SKÓRY. POTRZEBA NIEWIELE!

Rozcieńczając go w ten sposób zmniejsza się prawdopodobieństwo wystąpienia stanu zapalnego lub poważnych podrażnień skóry. Dr Zeicher sugeruje proporcję 2 kropli olejku z drzewa herbacianego i 3 lub 4 kropli innego olejku nośnego. W ten sposób można stosować go bez obaw.

Co Wy na to?