W kwestii pielęgnacji skóry dużo mówi się o działaniu oleju kokosowego, różanego i rycynowego. Ale w grupie podstawowych olejków jest jeszcze jeden, na który warto zwrócić uwagę. Wykazuje niesamowite właściwości dla ciała i włosów, ale oprócz tego pomaga w regeneracji organizmu, zapewniając spokojny sen i niwelując stres i napięcia.

Mowa o olejku lawendowym. Został odkryty ponad 2500 lat temu, a jego działanie jest szczególnie przydatne w praktykach terapeutycznych. Przede wszystkim dlatego, że wykazuje on ogromne korzyści dla naszego układu nerwowego. Ma właściwości uspokajające, ale potrafi również pomóc wyleczyć bezsenność, stres i bóle głowy. Jest również doskonały dla skóry i włosów.

ZOBACZ TEŻ: LUBISZ METODĘ OCM I DZIAŁANIE OLEJKÓW? TE INFORMACJE MOGĄ CI SIĘ PRZYDAĆ

Olejek lawendowy często stosowany jest również na skórę głowy – wcieranie kilku kropel tego specyfiku może pomóc w leczeniu łupieżu.

Kolejnym zastosowaniem olejku jest wsmarowanie kilku kropel w skronie – to pomoże złagodzić napięcie i stres. Jest to również częsty składnik płynów do kąpieli, ponieważ jak żaden inny składnik pomaga się zrelaksować i rozluźnić. Często zaleca się również stosowanie go w cyklu miesiączkowym, ponieważ pomaga złagodzić bolesne skurcze.

Wykazuje się również właściwościami przeciwzapalnymi i antybakteryjnym, dlatego można stosować go na różnego rodzaju problemy skórne. Sprawdzi się też świetnie jako alternatywa balsamu do ust – pomaga nawilżyć usta i pozostawia je miękkie przez długi czas.

ZOBACZ TEŻ: ZAPACH MOŻE PRZYSPIESZYĆ WZROST WŁOSÓW? POTWIERDZAJĄ TO EKSPERCI!

Co Wy na to?