Wiele kobiet, które decyduje się na zabiegi w SPA, wybiera kąpiel solankową. Możesz ją jednak przygotować w domu!

Czym jest kąpiel solankowa?

To kąpiel w wodzie wysoko zmineralizowanej. W jej skład wchodzi głównie chlorek sodu, który wpływa na pracę układu nerwowego. Pod wpływem jonów chlorkowych i sodowych zwiększa się wydzielanie hormonów: histaminy, serotoniny oraz adrenaliny. W solance możemy odnaleźć również związki siarki, magnezu, potasu, bromu i jodu.

10 wspaniałych kosmetyków wegańskich do makijażu za mniej niż 20 zł

Domowe SPA

Jeśli chcesz przygotować kąpiel solankową w domu, możesz zaopatrzyć się w potrzebną do niej sól. Jest dostępna w drogeriach i sklepach ekologicznych. Pamiętaj, że przed kąpielą w solance musisz oczyścić ciało! Nie zastępuje ona zwykłego mycia. Pierwsza kąpiel powinna być krótka, nie dłuższa niż 10 minut, potem ten czas możemy stopniowo wydłużać. Po kąpieli solankowej nie wycieraj ciała – pozwól mu wchłonąć drogocenne składniki.

Działanie

Związki chemiczne przenikają przez skórę, docierają do zakończeń nerwowych, dzięki czemu uśmierzają ból i relaksują. Dodatkowo inhalujesz się, wdychając wzbogaconą substancjami parę wodną. Kąpiel solankowa jest zalecana zwłaszcza dla osób, które cierpią na przewlekłe choroby dróg oddechowych i zatok oraz zwyrodnieniowe choroby reumatyczne. Osoby z obniżoną odpornością organizmu oraz otyłością również powinny skorzystać z dobroczynnych właściwości kąpieli solankowej. Jeśli problemy z nadpotliwością, alergią, grzybicą lub łuszczycą nie są Ci obce, także powinnaś wypróbować ten zabieg.

Marzysz o tym, aby w końcu dobrze się wyspać? Zacznij od tego

Przeciwwskazania

Wśród przeciwwskazań znajdują się: niewydolność krążenia, choroba wieńcowa, wady zastawek, nadczynność tarczycy, nowotwór, przebyty zawał oraz ciąża.