Kwasy to w ostatnim czasie bardzo popularny temat. Ich zastosowanie w pielęgnacji może przynieść dużo dobrego, ale warto wiedzieć jak ich używać i który z nich będzie odpowiedni dla naszych problemów skórnych.

ZOBACZ TEŻ: CZY SÓL POMOŻE CI WYLECZYĆ TRĄDZIK? OKAZUJE SIĘ, ŻE MOŻE BYĆ BARDZO POMOCNA

Według ekspertów do pielęgnacji skóry każdy kwas ma konkretną rolę do odegrania w schemacie leczenia skóry. A jeśli chodzi o problem z trądzikiem i stanami zapalnymi skóry – najlepiej sprawdzi się w tym przypadku kwas salicylowy.

Wielu dermatologów uważa go za kluczowy składnik w pielęgnacji skóry problematycznej, ze skłonnością do wyprysków.

Kwas salicylowy działa na kilku poziomach skóry – łatwo przenika do jej głębokich warstw, dzięki czemu doskonale oczyszcza. Oprócz tego delikatnie złuszcza powierzchnię skóry i pozbywa się martwego naskórka, bakterii i zanieczyszczeń, które mogą powodować wypryski. Ma tez działanie przeciwzapalne, łagodzi zaczerwienienia i leczy blizny potrądzikowe.

ZOBACZ TEŻ: WIĘKSZOŚĆ Z NAS NIE WIE, ŻE TE PRZYPRAWY TO NAJLEPSZA BROŃ NA TRĄDZIK!

Ale nie każdy kosmetyk, który zawiera w sobie kwas salicylowy będzie skuteczny. Według ekspertki Lucy Hilson musi być wystarczająco wysokie stężenie kwasu, by był on skuteczny. Chodzi o dawkę 0,5% do 2 %. Wtedy da Ci świetny wynik.

Pamiętajcie jednak, że do wszystkich kwasów stosowanych na skórę należy podchodzić bardzo ostrożnie. Nieumiejętne lub nieskonsultowane z dermatologiem stosowanie kwasu może podrażnić skórę oraz pogorszyć kondycję skóry.