Kwas borowy jest związkiem chemicznym, który może poprawić kondycję skóry. Ma działanie ściągające i przeciwpotne. To środek, który zwalcza trądzik, zmieniając pH skóry. Silne działanie antybakteryjne sprawia, że na cerze przestają pojawiać się wypryski. Nie tylko leczy skórę, lecz także zapobiega powstawaniu niedoskonałości.

Kwasy BHA w pielęgnacji. Jakie są ich właściwości i jak je stosować?

Gdzie stosować kwas borowy?

Kwas możesz stosować nie tylko na twarz – właśnie dlatego jest tak uniwersalny i powszechnie lubiany. Z powodzeniem możesz go zastosować na całym ciele, w tym w okolicach oczu czy w tak wrażliwych miejscach jak okolice intymne. Ma właściwości dezynfekujące, zwalcza drobnoustroje, baterie oraz przeciwdziała grzybicy. Jeśli cierpisz na trądzik, nadmierną potliwość stóp, masz oparzenia, stan zapalny spojówek lub skóry czy grzybicę, kwas borowy może być rozwiązaniem dla Ciebie!

Jak stosować kwas borowy?

Ten kwas stosuje się punktowo! Najczęściej występuje jako proszek do przygotowania roztworu, chociaż w aptekach można kupić także już przygotowany płyn (Borasol). Preparatem należy przemyć skórę lub zmienione obszary. Drugim wariantem jest korzystanie z kwasu borowego jak z zasypki. Uważaj! Z kwasem borowym nie można przesadzać: wysusza on skórę, dlatego zawsze na czas kuracji zadbać o bardzo mocne nawilżanie skóry. Możesz go używać jak toniku: nasącz wacik i delikatnie przetrzyj nim twarz.

Do tej pory najważniejszy w nawilżaniu cery był kwas hialuronowy. Czy ten składnik może go zdetronizować?

Przeciwwskazania

Po kwas borowy nie powinny sięgać kobiety w ciąży i dzieci poniżej 11 roku życia. Pamiętaj, aby nie nakładać go na rany! Może je zaognić. Pamiętaj, aby nie przekraczać zalecanego czasu kuracji, który wynosi maksymalnie dwa tygodnie. Przed pierwszym użyciem najlepiej skonsultować się z lekarzem! Borasol to genialny produkt, jednakże jego użycie powinno być przemyślane i zaplanowane!