Różnimy się między sobą, jak to kobiety. Nosimy różne rozmiary ubrań, dokonujemy odmiennych wyborów na każdym szczeblu życia i w wielu sprawach możemy się nie zgadzać. Większość z nas jednak codziennie używa jednego kosmetyku, który skutecznie zapycha naszą skórę i nie pozwala jej oddychać. Tym produktem jest oczywiście puder w każdej postaci.

ZOBACZ TEŻ: MĘCZYSZ SIĘ Z TRĄDZIKIEM? DERMAPLANING TO TWÓJ OSTATECZNY RATUNEK

Codzienny makijaż u wielu kobiet wygląda podobnie – podkład, trochę korektora, pomada bądź cień do brwi, tusz i puder oraz bronzer. Opcjonalnie róż z rozświetlaczem. To trochę taki makijaż w wersji “basic”, który robi się szybko i sprawnie. Na pewno jednak zauważyłaś, że kiedy wieczorem zmywasz twarz, Twoja skóra traci na blasku, wysusza się a często staje się nawet nieprzyjemna w dotyku. Szukasz przyczyny, zmieniasz kosmetyki i nic nie pomaga? Winą możesz obarczyć puder…

Badania donoszą, że pudry w większości zawierają w sobie duże ilości talku, który jest odpowiedzialny za te zniszczenia w strukturze cery. Zaburza jej oddychanie, zatyka pory i w wielu przypadkach nasila infekcje skórne, w tym również trądzik. Dodaj do tego łoj, pot i inne kosmetyki, które nakładasz codziennie na swoją twarzy – robi się z tego dość nieprzyjemna mieszanka, prawda?

ZOBACZ TEŻ: Co wypryski na ciele mówią o kondycji Twojego zdrowia? [Mapa ciała]

Na szczęście dzisiaj nie musisz na siłę używać pudru, który tak bardzo niszczy Twoją cerę. Masz naprawdę wiele innych opcji, które nie są aż tak drastyczne w skutkach, a mają podobne działanie. Przede wszystkim możesz postawić na mniej tłuste i kryjące podkłady – polecamy BB i CC.

Zamiast pudru spróbuj na początek bibułek matujących, które absorbują nadmiar sebum i sprawnie matują twarz. Nie umiesz zrezygnować z pudru? Wybieraj te, które mają potwierdzone działanie niekomedogenne, czyli są stworzone z myślą o cerach mieszanych, tłustych i trądzikowych.

Którą opcję wybierzesz?