Przesuszone stopy o lekko zgrubiałej skórze to problem wielu z nas. Nasila się on zimą, ponieważ nie poświęcamy tyle czasu na pielęgnację stóp oraz wciąż je chowamy w wysokich, zabudowanych butach. Jednakże wystarczy zaledwie kwadrans dziennie, aby zachować dobrą kondycję skóry stóp. Jak powinna wyglądać pielęgnacja stóp zimą?

Błędy w zimowej pielęgnacji skóry, które popełnia każda z nas. Powodują szorstkość, podrażnienia i pękające naczynka

Pielęgnacja stóp zimą

Nie warto odpuszczać pielęgnacji stóp zimą. Powinnyśmy dbać o nie o każdej porze roku: w ten sposób unikniemy problemu przy zmianie temperatury na upalną. Zamiast pośpiesznie szukać sposobów na szybką regenerację, lepiej przez cały rok być gotową na odsłonięcie stóp. Warto pamiętać o zabiegach, które poprawiają wygląd i polepszają kondycję naszych pięt: zmiękczające kąpiele, peelingi, dzięki którym pozbywamy się martwego naskórka oraz natłuszczanie. Pielęgnację stóp zawsze powinno się rozpoczynać od zmiękczającej kąpieli. Jej bazą zawsze będzie wrzucenie garści soli kuchennej lub, jeśli skóra jest bardzo twarda, sody oczyszczonej (w tym przypadku wystarczą zaledwie 2-3 łyżeczki). Możesz zastosować kąpiel z olejkami aromatycznymi, które zrelaksują stopy lub ziołami, które przy okazji będą leczyć opuchnięcia i pomogą pozbyć się wrażenia ciężkości. Tym razem przestawiamy Wam przepis na zmiękczającą, zimową kąpiel dla stóp.

Pragniesz uzyskać piękne, zdrowe włosy? Musisz zadbać o balans w pielęgnacji. Czym jest równowaga PEH?

Cynamonowa kąpiel dla stóp

6 szklanek wody

3 szklanki mleka

6 łyżek oliwy z oliwek

3 łyżeczki cynamonu

Dodaj składniki do garnka, następnie podgrzewaj przez około dwie minuty, wciąż mieszając składniki. Przygotowaną odżywkę przelewamy do miski i zanurzamy w niej stopy. Warto wybrać naczynie, które pomieści nasze stopy, aby były zanurzone w całości. Nogi trzymamy w kąpieli przez dziesięć minut, następnie należy je opłukać w letniej wodzie. Odżywki, w której będziesz namaczać stopy, nie podgrzewaj zbyt mocno! Gorąca woda sprawi, że skóra będzie jeszcze bardziej przesuszona. W kolejnych krokach zadbaj o wygładzenie skóry pumeksem oraz zastosowanie kremu do stóp, najlepiej o bogatej konsystencji z dodatkiem mocznika.