Złuszczanie skóry jest w porządku, jeśli nie przesadzamy z jego częstotliwością. Trend na wszelkiego rodzaju peelingi, które mają pomóc w pozbyciu się martwego naskórka i odsłonić piękną, gładką skórę jest czymś, z czego powoli rezygnujemy, a w to miejsce ma wkroczyć coś, co leży po zupełnie innej stronie, jeśli chodzi o pielęgnację.

ZOBACZ TEŻ: SEKRET PIĘKNA GEJSZY. W KOŃCU DOWIESZ SIĘ NA CZYM POLEGA ICH FENOMEN

Według ekspertki Renee Rouleau złuszczanie skóry ustępuje miejsca zupełnie nowej praktyce pielęgnacyjnej. Ludzie chcą natychmiastowych efektów, jeśli chodzi o stosowane przez nich kosmetyki. Najczęściej wybieranymi sposobami, które obiecywały to osiągnąć był retinol i eksfoliacja kwasami. Składniki te rzeczywiście dają szybki efekt, ale oprócz tego mogą doprowadzić do zbyt mocnej ingerencji w barierę ochronną skóry i spowodować jej wysuszenie .

Jeśli odczuwasz nadmierne przesuszenie skóry, Rouleau zaleca zmianę dotychczasowych praktyk pielęgnacyjnych i skupieniu się na nawilżeniu. Aby przeciwdziałać podrażnieniu skóry wywołanemu przez ingerencję zbyt mocnych kosmetyków należy sięgnąć po głęboko nawilżające preparaty – np. serum z dodatkiem kwasu hialuronowego, a peelingujące środki oczyszczające na delikatniejsze, bardziej kremowe formuły.

ZOBACZ TEŻ: CZY MOŻNA WYLECZYĆ ZAAWANSOWANĄ EGZEMĘ ZA POMOCĄ 2 PRODUKTÓW DROGERYJNYCH?

Co o tym sądzicie?