Procesu starzenia się skóry nie możemy zahamować. Pojawiające się zmarszczki i utrata jędrności skóry to zupełnie naturalny proces. Każda z nas chciałaby cieszyć się młodym wyglądem jak najdłużej. Stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków oraz zabiegi kosmetyczne pomagają opóźnić oznaki upływającego czasu. Dużą rolę w zachowaniu skóry w dobrej kondycji mają także codzienne nawyki. Niektóre z nich mają katastrofalne skutki dla naszego wyglądu. Dermatolożka Lindsey Zubritsky wyjaśnia co przyspiesza starzenie. Wymienia trzy czynności, których unika jak ognia. Te z pozoru niewinne nawyki mają ogromny wpływ na szybkie pojawienie się zmarszczek, wypadanie włosów, a nawet wywołują poważne podrażnienia skóry.

Co przyspiesza starzenie. Dermatolożka przestrzega przed 3 czynnościami  

Znana na Instagramie jako @dermguru Lindsey Zubritsky jest certyfikowanym dermatologiem specjalizującym się w dermatologii ogólnej, dermatologii chirurgicznej, kosmetyce i dermatologii dziecięcej. Za pomocą mediów społecznościowych obala mity dotyczące pielęgnacji skóry. Jest także autorką wielu artykułów z zakresu kosmetyki i dermatologii, które zostały opublikowane m.in. w „InStyle”, „Women’s Health”, „Byrdie” oraz „Allure”. Instagramowe konto dr Lindsey Zubritsky śledzi ponad 421 tysięcy osób.

3 naturalne składniki, które wygładzają skórę i zmniejszają widoczność zmarszczek

W jednym z wpisów, które pojawiły się na Instagramie dermatolożka wyjaśniła jakie czynności przyspieszają pojawienie się zmarszczek oraz co może być przyczyną nadmiernego wypadania włosów. Ekspertka wytłumaczyła także dlaczego niektóre produkty spożywcze mogą powodować podrażnienia skóry oraz stany zapalne.

Z słomką czy bez?

Rzeczy, których nie zrobię ponownie w najbliższym czasie – tak swój wpis rozpoczęła dermatolożka. Wyjaśniając co przyspiesza starzenie, jako pierwszą z rzeczy wymieniła picie napojów przez słomkę. Ta niepozorna czynność prowadzi do: „zwiększonego ryzyka i pojawienia się zmarszczek palacza (nie jest to wielka sprawa, ponieważ jest to naturalny proces starzenia się, ale jeśli zmarszczki na ustach są dla ciebie czymś niepokojącym, porzuć słomkę)”.

Najlepszy róż do policzków w płynie: ranking trwałych formuł, które gwarantują naturalny i młodzieńczy efekt

Sleek updo w stylu Hailey

Następną poruszoną przez nią kwestią było wypadanie włosów. Okazuje się, że niektóre fryzury są winowajcami nadmiernie wypadających kosmyków. Chociaż każdego dnia tracimy około 50 do 100 włosów i jest to zupełnie normalne zajwisko, pasma upięte w ciasne koczki i kucyki powiększają tę liczbę. „Noszenie ciasnych fryzur przez długi czas może prowadzić do uszkodzenia mieszków włosowych, co skutkuje łysieniem bliznowaciejącym znanym jako #tractionalopecia – ciasne fryzury wykorzystywane z umiarem są w porządku, ale nie należy z nimi przesadzać”. Nie tak dawno jedna z TikTokerek skarżyła się na wypadanie włosów po tym, jak zainspirowana Hailey Bieber często wiązałą włosy w ciasny koczek.

Cytrusy + słońce

Na koniec dermatolożka wspomniała o jeszcze jednej czynności, która wpływa na pogorszenie kondycji skóry i pojawienie się wysypek i zaczerwienienia. W okresie wakacyjnym powinnyśmy zwrócić na to szczególną uwagę. Chodzi o spożywanie niektórych owoców na pełnym słońcu. „Jedzenie cytrusów na słońcu (cytryny lub limonki) może prowadzić do powszechnej letniej wysypki znanej jako #phytophotodermatitis – fotouczulające substancje chemiczne (znane również jako furanokumaryny) oddziałują ze słońcem i mogą powodować wysypkę z pęcherzami”. Składniki cytrusów występujące w duecie z promieniowaniem słonecznym to prosta droga do skórnych kłopotów.