Czasami pewne stwierdzenia powtarzane na okrągło w końcu brane są za prawdę, mimo że w rzeczywistości to zwykłe mity, które mogą przysporzyć nam jeszcze więcej problemów. Postanowiłyśmy zweryfikować kilka utartych stwierdzeń i raz na zawsze rozprawić się z mitami na temat pielęgnacji. A oto najczęściej powielane błędy:

ZOBACZ TEŻ: SKANDYNAWSKIE PIĘKNO. CZY ZRODZIŁO SIĘ WYŁĄCZNIE Z PEWNOŚCI SIEBIE?

Nie musisz używać kremu pod oczy

Tak naprawdę nie jest to jeden z niezbędnych kosmetyków, jak np. żel do mycia twarzy albo dobry krem nawilżający. Ten produkt chociaż nie jest numerem jeden w kobiecej kosmetyczce, to jednak warto go tam dorzucić. Jego lekka formuła jest dostosowana do wrażliwej, cienkiej skóry pod oczami. A jeśli zauważyłaś, że masz tendencję do szybkiego powstawania kurzych łapek – nie rezygnuj z używania go.

Pasta do zębów jest najlepsza na wypryski

To jeden z najczęściej powielanych mitów, który zupełnie nie ma pokrycia w rzeczywistości. Powodem jest prawdopodobnie to, że niektóre pasty do zębów zawierają w sobie składnik antybakteryjny zwany triklosanem.
Ale oprócz niego, znajduje się tam również wiele innych składników, które są przeznaczone do polerowania i czyszczenia powierzchni zębów, ale zupełnie nie nadają się do leczenia wyprysków na skórze.

Aby dokładnie oczyścić skórę, musisz opłukać ją w gorącej wodzie

Wiele kosmetologów zaleca płukanie twarzy letnią lub nawet zimną wodą. Wysokie temperatury mogą dać odwrotny efekt w postaci zaczerwienienia. Powinny na to uważać w szczególności osoby z cerą wrażliwą.

ZOBACZ TEŻ: WIELOZADANIOWA MASECZKA Z KURKUMY. MA WIĘCEJ ZALET NIŻ SKŁADNIKÓW

A oto produkty, które sprawdzą się najlepiej

Te porady kosmetyczne mogą przynieść same kłopoty. Lepiej o nich zapomnij
Synchroline Aknicare spray

Te porady kosmetyczne mogą przynieść same kłopoty. Lepiej o nich zapomnij
Nivea Q10PLUSC Przeciwzmarszczkowy krem pod oczy

Te porady kosmetyczne mogą przynieść same kłopoty. Lepiej o nich zapomnij
Origins Lekka emulsja oczyszczająca Mega-Mushroom Skin Relief