O tym, jakie bogactwo kryją w sobie rośliny, nie trzeba nikogo przekonywać. Możliwość ich wszechstronnego wykorzystania sprawia, że są nieocenionym lekarstwem dla ciała i ducha. Na bazie świeżych ziołowych naparów tworzone są naturalne kosmetyki, których działanie pomaga na wiele skórnych dolegliwości. Olejki eteryczne tworzone z nasion owoców i kwiatów pomagają odzyskać spokój i wewnętrzną równowagę, a ziołowe wcierki działają regenerująco na skórę głowy, przyspieszając wzrost nowych pasm.

Domowe odmłodzenie skóry twarzy. 5 zabiegów zero waste, które sprawią, że cera będzie wyglądać młodziej

Tatarak i anyż: płyn do higieny intymnej

Tradycyjne metody pielęgnacji  i świadomość siły tkwiącej w tym, co daje nam natura to szansa na zrównoważone, prostsze i skuteczne dbanie o ciało każdego dnia. Sięgając do zielników naszych babć można odkryć niesamowite przepisy na kosmetyki. Często są to rośliny, o których rzadko myślimy w kontekście pielęgnacji skóry – przykładem mogą być kosmetyki z chrzanu. Z tego niesamowitego składnika, który kryje w sobie bogactwo witaminy C, witamin z grupy B oraz kwasu foliowego, można stworzyć oczyszczające mleko do twarzy lub rozjaśniającą maseczkę.

Ocet jabłkowy: dlaczego warto dodawać go do kąpieli

Kosmetyki diy przybliżają nas do natury, która oferuje wiele drogocennych właściwości. Coraz więcej marek kosmetycznych również otwiera się na ideę naturalnego, prostego składu. Kosmetyki DLA stworzone z pasji do zielarstwa to propozycja, której warto przyjrzeć się bliżej. Receptura produktów oparta jest na świeżych naparach ziołowych, które stanowią aż 70% składu kosmetyków.

Starannie dobrana kompozycja naturalnych składników i wykorzystanie przedwojennych receptur to połączenie, które zaowocowało powstaniem płynu do higieny intymnej, którego zadaniem jest nie tylko nawilżenie i dbanie o czystość stref intymnych, ale także ich odmłodzenie. Anyżowa ziołomyjka to produkt wykorzystujący siłę 5 ziół:

  • tataraku (działa antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo)
  • prawoślazu (odżywia i nawilża skórę miejsc intymnych)
  • przywrotnika (działa przeciwzapalnie i odmładzająco)
  • lawendy (odkaża skórę, przyspiesza gojenie stanów zapalnych)
  • nagietka (nawilża skórę)

Uczucie świeżości, czystości i młodość okolic stref intymnych – naturalnie. Płyn do higieny intymnej to także rozwiązanie dla kobiet, które borykają się z częstym problemem infekcji bakteryjnych i grzybiczych.

Kosmetyki z chrzanu? Zadbają o twoja skórę

Dodatek kwasu mlekowego zapewnia prawidłowe pH stref intymnych i hamuje ryzyko infekcji, a wyczuwalny w produkcie anyż koi i leczy zakażenia. Kosmetyk oparty został na recepturze przedwojennego tradycyjnego mydła potasowego. W medycynie ludowej było ono wykorzystywane jako lekarstwo na skaleczenia i drobne rany.

Odkrycie niesamowitych właściwości roślinnych i prosty skład kosmetyków do pielęgnacji zapewni nawilżenie i odżywienie każdego obszaru ciała.