W ostatnim czasie w mediach społecznościowych pojawiło się dużo filmów polecających taśmowanie twarzy. Nowy trend ma zapewnić redukowanie drobnych linii i zmarszczek. Wiele osób zachwyca się przyjazną dla budżetu alternatywą dla botoksu i wypełniaczy. Taśmowanie twarzy polega na naciąganiu wyznaczonego obszaru skóry pokrytego zmarszczkami. Taśmę należy pozostawić na noc. Według wielu kobiet taping na twarzy działa cuda, jednak dermatolodzy nie są całkowicie przekonani i ostrzegają przed skutkami ubocznymi.

Dr Roberta Del Campo w wywiadzie dla HuffPost powiedziała, że „teoretycznie długotrwałe stosowanie może w rzeczywistości spowodować nadmierną kompensację mięśni”. Może to zatem spowodować nawet pogłębienie zmarszczek i podrażnienie skóry.

Wieczorna pielęgnacja cery trądzikowej według Millie Bobby Brown

Taśmowanie twarzy nie jest rozwiązaniem na dłuższą metę

Taping twarzy może być jednak idealnym rozwiązaniem, jeśli chcesz wygładzić twarz przed imprezą. Podobnie jak w przypadku makijażu, możesz nałożyć taśmę na twarz w miejscu, w którym chcesz, aby skóra wyglądała na napiętą i odciągniętą, a następnie zakryć ją makijażem. Unikaj używania zwykłej taśmy, którą znajdziesz w domu, ponieważ może ona zawierać składniki, których nie należy pozostawiać na skórze i które mogą powodować zaczerwienienie, swędzenie i stan zapalny.

Wielu dermatologów zaleca pominięcie taśmowania twarzy i wybranie długoterminowych rozwiązań, które mogą pomóc w uzyskaniu młodzieńczej, promiennej skóry. Zainwestuj w wysokiej jakości produkty do pielęgnacji skóry , które nie spowodują pogłębienia zmarszczek.

Katarzyna Cichopek w wiosennym wydaniu. Jej strój podzielił internautów