Trądzik to uporczywy problem, który najczęściej dotyka nastolatków. Niestety, zmagają się z nim nawet dorośli. Wymaga długotrwałego leczenia i naprawdę trudno się go pozbyć. W tym celu warto sięgnąć po naturalne rozwiązania, które wspomogą walkę z uprzykrzającymi życie wypryskami.

Tonik z piwonii. Pomoże w walce z trądzikiem i opuchlizną oczu

Tarczyca bajkalska od wieków ceniona jest za swoje zdrowotne właściwości. To pochodzące z Azji zioło ma bowiem wiele drogocennych składników, dzięki którym wspaniale sprawdza się w pielęgnacji skóry.

Jej korzeń jest prawdziwym bogactwem przeciwutleniaczy – szacuje się, że zawiera około 50 różnych rodzajów flawonoidów! W tym te najbardziej znaczące — bajkalinęwogoninę i wogonozyd. Dzięki temu imponującemu składowi, roślina wspomaga gojenie się ran, spowalnia proces starzenia skóry, a także działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie.

Kosmetyki z chrzanu? Zadbają o twoja skórę

Jak ją stosować?

Możemy używać jej zewnętrznie – przemywając twarz naparem ze sproszkowanego korzenia tarczycy bądź spożywać ją w formie herbatki. Oba te sposoby doskonale wpłyną na zmagającą się z trądzikiem cerę.

Vanessa Hudgens przyłapana bez makijażu! Szok!

Zioło dostaniemy niemal w każdym sklepie zielarskim. Zanim jednak zdecydujemy się na jego stosowanie, warto przedyskutować to z lekarzem.