Każda z nas ma inny przepis na uzyskanie gładkiej, promiennej twarzy. Podczas gdy niektóre z nas używają serum i olejków, inne preferują witaminową kurację albo wspomagają się retinolem, ale z pewnością wszystkie mamy na swojej półce w łazience dobry krem nawilżający.

ZOBACZ TEŻ: CO ZAMIAST MLECZKA I OLEJKU? POZNAJ NOWE SKUTECZNE SPOSOBY NA DEMAKIJAŻ

Zdaniem dermatologów to właśnie może być przyczyną pogarszającego się trądziku. Stosowanie przed snem tego kosmetyku wcale nie jest pomocne. Osoby ze skórą tłustą powinny zamienić go na serum bogate w przeciwutleniacze, które rozjaśni i oczyści skórę, bez zatykania porów.

Krem nawilżający lepiej sprawdzi się w przypadku osób z problemem suchej skóry, dzięki czemu uzupełni poziom nawilżenia.

Jest jeszcze jedna sprawa, tym razem w porannej rutynie piękna, z którą nie zgadzają się eksperci. Zazwyczaj najpierw nakładamy ulubiony krem, a potem aplikujemy podkład. Według specjalistki do spraw pielęgnacji skóry Kat Burki powinniśmy raczej mieszać oba te produkty i dopiero w takiej postaci nakładać na twarz. To pozwoli nam uzyskać efekt gładkiej, promiennej cery.

ZOBACZ TEŻ: CZY STOSOWANIE FILTRÓW SPF W ZIMIE MA JAKIKOLWIEK SENS? ROZSZYFRUJEMY ZAGADKĘ

Co Wy na to?