Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, ale wczesne czasy choćby szkoły podstawowej czy przedszkola to przede wszystkim feeria zapachów. Bo kto z nas nie tęskni za beztroskim dzieciństwem? Z pozoru zwyczajne nuty zapachowe w magiczny sposób mogą przemienić się w wehikuł czasu i przenieść nas do beztroskich dawnych lat. Naukowcy tłumaczą, że pamięć zapachów jest najtrwalszą formą naszej pamięci, a to, co zapamiętujemy przez zmysł węchu, trafia do najstarszej części naszego mózgu, czyli węchomózgowia. Doskonale wie o tym polska marka Senkara, której kosmetyki przepełnione są aromatycznymi zapachami.

Pielęgnacja skóry przenosząca do czasów dzieciństwa

Podobno zapach czekolady jest jednym z najbardziej lubianych, dlatego, że przenosi nas do czasów szkolnych. Aromat ten kojarzy nam się z tabliczką czekolady, zapewne ulubioną słodyczą większości z nas. Peeling Czeko Scrub od marki Senkara to zapach, przed którym żaden z nas nie może się oprzeć. Użycie go podczas porannej bądź wieczornej kąpieli pozostawi na naszej skórze czekoladowy zapach dzieciństwa. Dodatkowo dzięki bogatemu składowi Czeko Scrub nie wymaga już stosowania dodatkowych balsamów – dzięki braku ingerencji innych kosmetyków możesz cieszyć się zapachem czekolady przez kolejne 24 h.

Letnia pielęgnacja skóry – najlepsze składniki kremów dla każdego typu cery

Pamiętacie jak jako małe dziecko przez cały rok czekaliście, by móc skosztować świeżych malin? Ich zapach i smak niejednemu z nas kojarzy się z beztroskim latem. Jeśli jest to Tobie bliskie, z pewnością pokochasz balsam do ust Berry Lips. Jego zapach w mgnieniu oka przeniesie cię w tamte czasy a intensywny malinowy smak i zapach będzie ci towarzyszył przez resztę dnia.

Z dzieciństwa możesz też pamiętać zapach kaszki bananowej, którą podawała ci Twoja mama. Jest to zapach nie do podrobienia, a jednak i jego możemy znaleźć wśród kosmetyków od marki Senkara. Mus bananowy, bo właśnie o nim mowa. To idealne odzwierciedlenie aromatu kaszki unoszącego się w kuchni Twojej mamy. Przeniesie on nas w czasy wczesnego dzieciństwa i otuli swoją konsystencją naszą skórę. To z pewnością must have każdego, kto chce na chwile poczuć się jak dziecko.

Wiosenne nowości kosmetyczne do makijażu i pielęgnacji. Najciekawsze produkty wybrane przez REDAKCJĘ

Pielęgnacja skóry

Zapachy domów rodzinnych też są niepowtarzalnym doznaniem. Zapewne różany zapach kojarzy się większości z nas z naszą babcią. Jest to jeden z najpopularniejszych kwiatów minionej dekady. Czy to w postaci perfum unoszących się w domu, czy zapachu ogrodu pełnego dojrzałych różowych bądź czerwonych róż. To z pewnością kwintesencja naszego dzieciństwa. Romantyczny i nostalgiczny nastrój możemy z łatwością odtworzyć dzięki hydrolatowi marki Senkara. Dodatkowo zawarta w nim róża damasceńska ma działanie odświeżające i nawilżające. Rozjaśnia, regeneruje i wzmacnia naczynia krwionośne. Lekko ujędrnia i napina skórę, wygładzając delikatne zmarszczki. Hydrolat przywraca naturalne pH skóry.

Pielęgnacja skóry

Mat. prasowy

Zaskakujący sposób na trądzik z TikToka. Internautki zwalczają go… dziwnym napojem