W dzisiejszych przerażających wieściach płynących ze Stanów Zjednoczonych, miłość 20-letniej kobiety do przedłużania paznokci przyczyniła się do zachorowania na raka. Historia skończyła się utratą paznokcia i grubą blizną, ale warto wyciągnąć z niej wnioski.

Karolina Jasko, Miss Illinois podczas wizyty w salonie kosmetycznym zauważyła na paznokciu kciuka czarną linię. Nigdy wcześniej jej nie widziała, ponieważ od lat przedłużała paznokcie. Zaniepokojona udała się do lekarza, gdzie zdiagnozowano czerniaka.

ZOBACZ TEŻ: PRZYJMOWANIE TEGO POPULARNEGO LEKU, MOŻE PODWOIĆ RYZYKO WYSTĄPIENIA CZERNIAKA!

Lekarz powiedział, że przyczyną było najprawdopodobniej światło, którym utwardza się paznokcie. – tłumaczy kobieta.

Utwardzanie paznokci wymaga ekspozycji na światło UV. Niezależnie od tego, czy jest to lampa UVA, czy lampa LED. Należy utwardzić lakier, co w wielu przypadkach może przyczynić się do uszkodzenia skóry i zwiększenia ryzyka zachorowania na raka.

Przed ekspozycją na światło lampy do utwardzania paznokci warto się zabezpieczać. Dermatolodzy wydają się być ostrożnymi optymistami, ale nakłaniają klientki do stosowania kremów z filtrem. Karolina wykorzystuje swoją historię, aby edukować ludzi na temat raka skóry.

ZOBACZ TEŻ: KU PRZESTRODZE, CZYLI SZOKUJĄCE VIDEO POKAZUJĄCE, CZYM MOŻE SKUTKOWAĆ OPALANIE

Jeśli Ty też masz obsesję na punkcie przedłużania paznokci, pamiętaj, aby zabezpieczać dłonie!

Summma lovin’

Post udostępniony przez Karolina Jasko (@karolinajasko)

Love you always .. 💗

Post udostępniony przez Karolina Jasko (@karolinajasko)

I wanted to write to everyone to thank them so much for cheering me on, voting, supporting, and making my heart warm during this whole process. Whether you were there for me before, during, after or all of the above I appreciate you more than you know. Everyone keeps asking if I’m okay, or telling me sorry and I want to let everyone know that I am perfectly content with the results! @sarahr_summers is going to make a FABULOUS Miss USA and I’m so glad I’ve gotten to know her since the beginning of my reign. Go @vanbrosgirls !!!! ❤️👑 I’m just so blessed to have been fortunate enough to live this once in a lifetime experience. I am so thankful for all the wonderful events I was able to attend, the incredible women I was able to meet, and the overall experience. Congrats to @johnvannattajr and @jasonvannatta on 2 vanbros wins!!! We truly are the best 😏 And congrats to @jcferracuti and @bridalelegance . Y’all are the best and everyone knows it. So thank you again to everyone, if I haven’t noticed a text or message please forgive me, but I want to let you all know how happy and fortunate I feel…. sincerely, Karolina Jasko your Miss Illinois USA 2018 ❤️

Post udostępniony przez Karolina Jasko (@karolinajasko)