Pojawiły się w ostatnim czasie na rynku i natychmiast go zawojowały. Dogłębne oczyszczenie porów, usunięcie wszelkich zanieczyszczeń ze skóry oraz przeciwdziałanie pojawianiu się niedoskonałości to tylko nieliczne z korzyści, które przynoszą gąbeczki konjac. Czym są i jak je stosować?

4 oznaki wskazujące na to, że za często sięgasz po peeling do twarzy. Odpuść i daj skórze odpocząć

Konjac

Jeśli nie kojarzysz, czym mogą być gąbeczki konjac, to zapewniamy, że z pewnością natknęłaś się na nie podczas zakupów w drogerii. Od jakiegoś czasu pojawiają się w coraz większej liczbie sklepów, a ich popularność rośnie z dnia na dzień. Kobiety, które po nie sięgnęły, zachwalają ich działanie od pierwszego użycia. W zależności od producenta i sklepu ceny potrafią wahać się od 10 do 50 zł za sztukę. Ich popularność sprawiła, że szybko pojawiły się w Rossmannie, w którym możesz kupić swój egzemplarz już za 12 zł! Gąbeczka konjac jest łagodnym zamiennikiem dla peelingów, które bardzo często podrażniają skórę. Zobacz, jakie dokładnie są właściwości tego modnego gadżetu.

Chcesz podarować prezent od serca? Przygotuj cytrusowo-różane kostki peelingujące do pielęgnacji ciała!

Niepozorna gąbeczka

Konjac jest byliną, która ma bardzo cenne właściwości lecznicze i pielęgnacyjne. Właściwości tej niepozornej gąbeczki zostały docenione w Azji, gdzie używa się jej od bardzo dawna – według niektórych źródeł w Japonii była znana już 1500 lat temu! Jak prawidłowo korzystać z gąbeczki? Przed pierwszym użyciem koniecznie zanurz ją na kilka minut w ciepłej wodzie – zmięknie i powiększy się. Odciśnij ją porządnie i nałóż kosmetyk do oczyszczania twarzy. Następnie masuj skórę kolistymi ruchami, skupiając się na obszarach, które są najbardziej problematyczne. Konjac dogłębnie oczyszczają cerę, a przy okazji są niezwykle delikatne. Nie naruszają warstwy hydrolipidowej, co jest niewątpliwą zaletą zwłaszcza dla posiadaczek cery z tendencją do przesuszania się. Prosta zmiana w Twojej pielęgnacji i rezygnacja z peelingów może pomóc Twojej cerze unormalizować się.