Niby o gustach się nie dyskutuje, ale czasami warto zwrócić uwagę na wybory innych… by nie popełniać podobnych błędów. Ostatnio na instagramie zauważyłam, jak coraz więcej kobiet wybiera “wampirzy” manicure, który nie jest niczym innym, jak przedłużonymi paznokciami z ostrym zakończeniem. I chociaż mieliśmy nie dyskutować o gustach… to czy naprawdę to wygląda dobrze u kogokolwiek? I czy jest użyteczne?

Wampirze paznokcie powstają głównie na podstawie przedłużonego paznokcia, przeważnie za pomocą spiłowanych tipsów bądź akrylu. Warto tutaj zaznaczyć, że wielokrotne nakładanie akrylu mocno pogrubia płytkę paznokcia, dając wrażenie “spuchnięcia”. Wybrzuszenie niekoniecznie służy też tym osobom, które myślały, że przedłużając paznokieć, optycznie odchudzą sobie palce.

ZOBACZ TEŻ: OD OWALU PO MIGDAŁKI – SZCZEGÓŁOWY PRZEWODNIK PO KSZTAŁTACH PAZNOKCI

Nie mogę udawać – to zupełnie nie jest manicure, który wybrałabym samodzielnie. Przede wszystkim dlatego, że nie sądzę, by normalne funkcjonowanie przy takich paznokciach jest możliwe. Zastanawiam się, czy zwykłe podniesienie szklanki czy gąbeczki do podkładu nie sprawia kobietom z takim mani problemu? Drugą sprawą jest oczywiście wygląd. Nic na świecie nie przekona mnie, że takie paznokcie wyglądają korzystnie, ale to oczywiście bardzo indywidualna sprawa.

ZOBACZ TEŻ: Jakie paznokcie BRZYDZĄ facetów?

A jak Wam podoba się ten styl? Zdecydowałybyście się na takie paznokcie?