Cóż… Od zakończenia tegorocznego sezonu letniego minęło już kilka tygodni. Dla sporej części z Was oznacza to nie tylko pożegnanie z ukochanym upałem, ale i stylizacjami, które doskonale eksponowały idealnie wypielęgnowane nogi. A co jeśli – wbrew pozorom – powiem Wam, że właśnie rozpoczął się najlepszy moment na depilację i przygotowywanie się do przyszłorocznego ciepłego sezonu? Tak, na przekór zimowej logice.

A oto dlaczego…

Czym jest depilatora IPL BaByliss G946E

Od kilku tygodni jestem posiadaczką depilatora IPL od BaByliss, dokładnie modelu G946E. To, co zdecydowanie wyróżnia go od pozostałych produktów marki, to możliwość połączenia go z aplikacją Homelight dzięki modułowi Bluetooth. Ułatwia to nie tylko rozplanowanie całego procesu depilacji, ale pozwala na dokładniejsze gromadzenie danych i bezpieczniejsze korzystanie ze sprzętu.

ZOBACZ TEŻ: Jak golić miejsca intymne, aby wyglądały pięknie i zdrowo


Jeśli do tej pory nie spotkałyście się jeszcze z depilacją metodą IPL, możecie przeżyć lekkie zaskoczenie. Tak, to po prostu idealne rozwiązanie. Jest to metoda nie tylko niezwykle skuteczna, bezpieczna, ale i zupełnie bezbolesna. IPL często mylona jest z laserem – w jednym i drugim przypadku w grę wchodzi światło, jednak na tym podobieństwa się kończą.

Co do kwestii technicznych urządzenia, które testowałam… BaByliss G946E wykorzystuje technologię kwarcową. Działa w dwóch trybach – ręcznym i automatycznym. W drugim z nich emituje 36 błysków na minutę. Powierzchnia ekranu wynosi 3 cm kwadratowe.

Jak wygląda depilacja przy pomocy IPL BaByliss G946E

Jak wygląda sam proces depilacji tym cackiem? Zacznę od etapu przygotowania. Zanim przystąpicie do zabiegu, musicie zadbać o kilka ważnych szczegółów. Po pierwsze, musicie zadbać o to, by depilowana powierzchnia skóry była gładka, wcześniej ogolona (w grę wchodzi tylko maszynka!), osuszona i nienatłuszczona.

ZOBACZ TEŻ: Wilkinson Hydro Silk – Dlaczego nigdy więcej nie sięgnę po inną maszynkę TEST

Po drugie – tak, wiem jak banalnie to zabrzmi, ALE… – przeczytajcie instrukcję obsługi! Koniecznie. Urządzenie BaByliss jest niesamowicie intuicyjne, dlatego jestem pewna, że wiele osób nie pomyśli o tym, by wcześniej zaznajomić się z treścią ulotki. Są w niej jednak zawarte informacje nie tylko dotyczące samej techniki depilacji, ale i mocy, jaką możecie/musicie dobrać w trakcie zabiegów. Jest to kluczowy moment dla całego procesu!

Ta depilacja NAPRAWDĘ nie boli, czyli dlaczego pokochacie BaByliss G946E

Depilator działa w pięciu trybach mocy, dobranych do pięciu fototypów skóry. Tu niestety nie mam dobrych wiadomości dla posiadaczek blond włosów… By korzystanie z urządzenia przyniosło jakikolwiek efekt, kontrast między skórą a kolorem włosków musi być spory. Zatem im ciemniejsze włoski na jasnej skórze (także nieopalonej), tym lepiej.

Test depilatora IPL BaByliss G946E

Po odpowiednim przygotowaniu przychodzi moment samej depilacji i tu czeka Was największe zaskoczenie… Zapomnijcie o jakimkolwiek bólu. Dosłownie. Jakimkolwiek. To pojęcie przestaje dla Was istnieć w momencie, w którym zaczynacie korzystać z depilatora IPL BaByliss.

Ta depilacja NAPRAWDĘ nie boli, czyli dlaczego pokochacie BaByliss G946E

Jedyne uczucie, jakie możecie chwilami odczuwać na skórze, to ciepło. Nawet w tych najdelikatniejszych, najbardziej wrażliwych miejscach (jak bikini czy pachy). Nie ma znaczenia, jak bardzo macie wrażliwą skórę…

ZOBACZ TEŻ: Depilacja – 4 sposoby na gładkie ciało

Sam proces depilacji przebiega dość sprawnie. Zajmuje on do kilkunastu minut. Wymaga jednak odrobiny wprawy – przy każdym kolejnym zabiegu jest łatwiej. Musicie rzeczywiście przykładać urządzenie pod kątem 90 stopni. Jest ono dość czułe – posiada odpowiedni czujnik – bez odpowiedniego przyłożenia do skóry impuls światła zwyczajnie się nie pojawi.

Ta depilacja NAPRAWDĘ nie boli, czyli dlaczego pokochacie BaByliss G946E

Opinia o depilacji metodą IPL przy pomocy BaByliss G946E

Przyszła pora ocenę i… Jestem na TAK! Depilacja jest rzeczywiście całkowicie bezbolesna. Sam zabieg nie trwa długo. Nie jest on zbyt wymagający, choć wymaga odrobiny wprawy.

Za mną dopiero dwa użycia depilatora. Zostały jeszcze dwa… Zabiegi należy wykonywać w odstępie 2 tygodni. Co mogę powiedzieć w połowie procesu? To, że już widać pierwsze efekty!

Ta depilacja NAPRAWDĘ nie boli, czyli dlaczego pokochacie BaByliss G946E

W tym miejscu muszę poruszyć jeszcze jedna kwestię. Depilacja tą metodą to coś dla osób cierpliwych. Na pełny efekt trzeba rzeczywiście poczekać kilka tygodni. Jest to długotrwały proces, wymagający bycia konsekwentnym. Właśnie dlatego zimowy sezon jest idealnym momentem do rozpoczęcia przygody z depilacją tą metodą.

Dużym ułatwieniem w zachowaniu ciągłości zabiegów jest aplikacja, która przypomina o terminach kolejnych zabiegów.

ZOBACZ TEŻ: Oto dlaczego nie wyobrażam sobie już pielęgnacji twarzy bez Foreo Luna 2 [TEST]

A i jeszcze jedno… Oczywiście w przerwach między kolejnymi użyciami depilatora możecie się normalnie golić. Nie obawiajcie się sytuacji, gdy musicie „hodować” niechciane włoski na ciele przez 8 tygodni… Nie będzie miała ona miejsca.

Cena depilatora IPL BaByliss G946E

Zostaje jeszcze jedna kwestia – cena urządzenia. W Internecie waha się ona od 700 zł nawet do 1000, w zależności od sklepu. Nie jest to więc sprzęt tani. ALE… Z depilatora może bez problemu korzystać więcej niż jedna osoba. Przy zachowaniu podstawowych zasad higieny nie ma z tym najmniejszego problemu. Co więcej, metoda depilacji światłem może być stosowana zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, by podzielić się kosztami zakupu sprzętu np. z partnerem czy siostrą! W takim przypadku cena przestaje być aż problematyczna.

Ta depilacja NAPRAWDĘ nie boli, czyli dlaczego pokochacie BaByliss G946E

Podsumowując…

Przez ostatnie tygodnie przekonałam się, że ten typ depilacji zdecydowanie jest dla mnie. Pomimo ceny i czasu, który musicie odczekać, wierzę, że efekty są ich warte.

PS
Oczywiście opiszę je za kilka tygodni, po zakończonym procesie. Czekajcie na kolejnego newsa!