Ustalenie tego jaki masz typ cery to podstawowa kwestia, od której zależy jak będzie przebiegać jej pielęgnacja. Każdy rodzaj skóry wymaga dobrania odpowiedniego rodzaju kosmetyków, by jak najlepiej zadbać o jej kondycję.

Aby raz na zawsze ustalić jaki masz typ cery wykonaj ten prosty test, który rozstrzygnie wszystkie dylematy.

ZOBACZ TEŻ: 7 TRENDÓW W OPERACJACH PLASTYCZNYCH, O KTÓRYCH JESZCZE USŁYSZYSZ W 2019 ROKU

Istnieje 5 podstawowych typów: skóra normalna, tłusta, sucha, wrażliwa i mieszana. Jest wiele sposobów, które mogą pomóc w ustaleniu konkretnego rodzaju, ale najprostszym, który polecają dermatolodzy jest po prostu obserwacja skóry. Umyj twarz łagodnym środkiem, a następnie osusz ręcznikiem i nie nakładaj żadnych kremów i innych kosmetyków. Po upływie około godziny, pokażą się wyniki testu.

– Jeśli Twoja skóra czuje się normalnie. Nie pokazują się na niej zaczerwienienia i nie odczuwasz swędzenia ani pieczenia – oznacza to, że Twoja skóra jest normalna.
– Jeśli Twoja skóra zaczyna się błyszczeć i sprawia wrażenie posmarowanej olejkiem – to znak, że Twoim typem jest tłusta skóra.
– Jeśli twarz zaczyna być swędząca i zaczynasz odczuwać braki nawilżenia – to znak, że masz suchą cerę.
– Jeśli czujesz, że Twoja strefa T zaczyna robić się tłusta, a na policzkach pojawiają się lekkie zaczerwienienia – oznacza to typ skóry mieszanej.
– Jeśli Twoja skóra reaguje zaczerwienieniem, uczuciem wysuszenia i pieczeniem to znak, że masz wrażliwą skórę.

ZOBACZ TEŻ: ZABIERZ GO POD PRYSZNIC. PEELING DO SKÓRY GŁOWY TO COŚ WIĘCEJ NIŻ OCZYSZCZENIE!

To najprostszy sposób, aby dowiedzieć się jaki masz typ cery.