Zimą powinniśmy szczególnie zadbać o nawilżenie skóry. Ujemne temperatury, wiatr i śnieg sprawiają, że staje się ona przesuszona i szorstka. Podczas gdy tradycyjne mydła w kostce mogą potęgować uczucie swędzenia, ten prosty przepis na cytrusowy żel zapewni dodatkową dawkę odżywienia, zmiękczy skórę i sprawi, że stanie się przyjemnie gładka.

Cytrusowy żel pod prysznic: składniki

Podstawą do stworzenia naturalnego żelu pod prysznic jest mydło kastylijskie oraz olej kokosowy. Te dwa składniki tworzą bazę, którą możesz połączyć z roślinną gliceryną, olejkiem jojoba i witaminą E oraz pachnącymi, cytrusowymi olejkami eterycznymi. Każdy ze składników spełnia szczególne zadanie i dba o odpowiednią ochronę skóry przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Zrób to sama. Domowa kostka kawowa do masażu przeciwdziałająca cellulitowi

Olejek jojoba ma właściwości kojące i przeciwzapalne. Jest stosowany w leczeniu różnych dolegliwości skórnych. Łatwo się wchłania i nie zatyka porów. Z kolei kapsułka witaminy E zadziała jak silny przeciwutleniacz. Nawilży skórę i poprawi jej elastyczność.

Frakcjonowany olej kokosowy zachowuje swoją konsystencję niezależnie od temperatury. Świetnie nawilża i jest nośnikiem dla olejków eterycznych. Dodatkowo roślina gliceryna pomaga zapobiec wysuszaniu się skóry.

Cytrusowe olejki eteryczne nadają odświeżający i rewitalizujący zapach, który z pewnością pomoże Ci zyskać energię na cały dzień. Olejki cytrusowe mogą jednak sprawić, że skóra stanie się bardziej wrażliwa na słońce. Dlatego po kąpieli zastosuj ochronny filtr SPF.

Jak zrobić żel pod prysznic? Przepis na cytrusowe nawilżenie

Składniki:

  • Mydło kastylijskie (3/4 szklanki)
  • Frakcjonowany olej kokosowy (2 łyżki)
  • Gliceryna roślinna (1,5 łyżki)
  • Olejek jojoba (1,5 łyżki)
  • Witamina E (kapsułka)
  • Cytrusowy olejek eteryczny (30 kropli)

Aby przygotować płyn do mycia ciała, wystarczy wymieszać wszystkie składniki i przelać do czystej, szklanej butelki z pompką. Ze względu na to, że w składzie żelu nie znajdują się żadne konserwanty ani inne sztuczne substancje, najlepiej będzie zużyć go maksymalnie w ciągu dwóch miesięcy.