Podstawowe  kroki w pielęgnacji skóry to oczyszczanie i nawilżanie. To żelazna zasada, o której powinnyśmy pamiętać codziennie. Aby sprawić, że składniki aktywne zawarte w produktach do pielęgnacji zadziałały skuteczniej – warto dodać do schematu coś jeszcze. Pielęgnacja cery oparta na koreańskiej zasadzie 3 sekund sprawi, że lekka konsystencja serum, bogaty krem na noc czy ampułka nawilżająca wsiąknie głębiej do warstw skóry. Tym samym składniki aktywne zadziałają lepiej, a my będziemy mogły cieszyć się piękną i promienną skórą.

Czym jest zasada 3 sekund? Chodzi o to, by zaraz po oczyszczeniu skóry szybko nałożyć pierwszy produkt pielęgnacyjny. Wilgotna skóra lepiej wchłonie zawarte w produkcie składniki, dzięki temu dotrą one do jej głębszych warstw.

Czas, w którym powinnyśmy zaaplikować kosmetyk jest nazywany tzw. okienkiem ratunkowym. Najlepszym rozwiązaniem będzie sięgniecie po serum, które charakteryzuje się wyższym stężeniem składników aktywnych. To sposób, który odkryły Koreanki, a jak wiadomo, są one prawdziwymi ekspertkami, jeśli chodzi o pielęgnację cery.

Regularne wykonywanie peelingu to także sposób na to, by zwiększyć skuteczność działania kosmetyków do pielęgnacji. Skoro wilgotna skóra lepiej reaguje na wchłanianie składników aktywnych, peeling może robić to samo. Dzięki niemu usuniemy martwy naskórek i dogłębnie oczyścimy pory skóry. Jeśli Twoja cera jest delikatna – zamień peeling drobnoziarnisty na jego lżejszy wariant. Enzymy roślinne roz­pusz­czą mar­twy na­skó­rek, wy­gła­dzą i od­słonią zdro­wą, pro­mien­ną skó­rę. A przy tym nie powodują podrażnień ani zaczerwienienia skóry.

Pielęgnacja cery – o czym jeszcze pamiętać?

5 trików urodowych z wykorzystaniem cytryny. Znasz je wszystkie?

Skóra najlepiej regeneruje się w nocy. Dlatego jeśli chcesz rano obudzić się z gładką i promienna cerą – postaw na maseczki całonocne. Po dokładnym demakijażu i oczyszczeniu skóry zaaplikuj kosmetyk, który wspiera naturalny rytm dobowy skóry. Szukaj formuł z peptydami, ekstraktami roślinnymi, kwasem hialuronowym oraz witaminą E. Dzięki temu wspomożesz odbudowę bariery hydrolipidowej skóry i obudzisz się bez opuchlizny i cieni pod oczami.