O świetnych właściwościach szamponów w kostce pisałyśmy już niejednokrotnie. Ale czy kiedykolwiek próbowałyście przygotować je same? Dzisiaj chcemy Wam przedstawić prosty przepis na szampon, który możecie wykonać w domu. Przygotujcie sobie niezbędne składniki i do dzieła!

Zaprezentowany szampon ma głównie właściwości nawilżające. Jego bazą jest mleczko kokosowe, dlatego dzięki niemu włosy będą gładkie i błyszczące. Stosowanie go zapobiegnie łupieżowi.

Kto powiedział, że naturalne szampony są nieskuteczne? Ten wegański szampon do włosów z kofeiną obala ten mit [recenzja]

Niewątpliwie największą zaletą własnoręcznie przygotowanej kostki jest to, że macie kontrolę nad tym, co nakładacie na swoją głowę i nie musicie martwić się o to, czy w składzie znajduje się jakiś „brzydki” składnik. W produkcji użyty będzie wodorotlenek sodu, czyli substancja, która odpowiada za czyszczenie.

Pamiętajcie, aby przygotować sobie również foremkę, w której Wasz szampon będzie zastygać.

 

Szampon do włosów z mleczkiem kokosowym

(przepis na sześć porcji)

 

Składniki

Ług

66 g wodorotlenku sodu

150 g mleczka kokosowego

 

Oleje bazowe

145 g oleju kokosowego

145 g oliwy z oliwek

32 g masła shea

32 g masła kakaowego

16 g wosku pszczelego

87 g oleju rycynowego

41 g oleju ze słodkich migdałów

 

Zapach

8 ml olejku lawendowego

6 ml olejku rozmarynowego

Niebieski szampon do włosów blond. Możesz przygotować go samodzielnie

Aby przygotować szampon, należy najpierw przygotować ług. W tym celu najlepiej zamrozić mleczko kokosowe, następnie kostki zmieszać z wodorotlenkiem sodu. Doprowadzić całość do 48°C, dodać rozpuszczone oleje bazowe oraz olejki, które dodadzą zapachu. Powstałą substancję przelać do foremki, odstawić do stężenia.