Nie wszystkie z nas mają to szczęście, że po obudzeniu ich włosy są praktycznie gotowe do wyjścia. Bad Hair Day to coś, co wiele z nas zna z praktyki, a żeby jakoś uporać się z problemem często sięgamy po narzędzia do stylizacji i utrwalające kosmetyki. Nasze włosy z pewnością nie są nam za to wdzięczne…

ZOBACZ TEŻ: ZA TYM DODATKIEM NA PEWNO SZALAŁAŚ W DZIECIŃSTWIE! TAK JAK ADA FIJAŁ…

Jednym z ulubionych, a w niektórych przypadkach niezbędnych kosmetyków do pielęgnacji włosów jeszcze do niedawana była odżywka. Matowe i suche kosmetyki ratowałyśmy mocną dawką nawilżenia, dlatego teza, którą wysunął ten stylista fryzur jest dla wielu z nas trudna do zaakceptowania.

Josan Hogan twierdzi, że wszystkie powinnyśmy porzucić odżywkę do włosów na rzecz regeneracyjnych masek. A to dlatego, że działa ona o wiele skuteczniej, przenikając do głębszych warstw włosa i pozostawiając je gładkie, dobrze nawilżone i lśniące.

Jason uważa, że maska do włosów nie powinna być stosowana jako dodatek do pielęgnacji, a niezbędny element, który aplikujemy na włosy za każdym razem, kiedy myjemy włosy. Maska zawiera o wiele więcej aktywnych składników, których potrzebują twoje włosy, szczególnie w przypadku długich pasm poddanych koloryzacji.

ZOBACZ TEŻ: KRIS JENNER PRZESZŁA METAMORFOZĘ. ZNOWU KOPIUJĘ JEDNĄ Z CÓREK

Stylista radzi również, by rozpocząć nakładanie maski od środka włosów i kierować się ku dołowi, a aby mieć pewność, że każdy kosmyk został pokryty produktem, Jasson radzi, by po nałożeniu kosmetyku przeczesać włosy grzebieniem lub szczotką Tangle Teezer.

Jest jeszcze jedna rzecz, którą poleca stylista – raz na jakiś czas dobrze jest umyć włosy oczyszczającym szamponem lub użyć peelingu do skóry głowy.

A oto nasi faworyci

Garnier, Botanic Therapy, Maska do włosów Mleko kokosowe i makadamia

Styliści burzą nasze myślenie o włosach. Nakazują zupełnie wyrzucić ten kosmetyk

L’biotica Biovax Intensywnie regenerująca maska do włosów

Styliści burzą nasze myślenie o włosach. Nakazują zupełnie wyrzucić ten kosmetyk

Ziaja skoncentrowana maska wygładzająca do włosów niesfornych

Styliści burzą nasze myślenie o włosach. Nakazują zupełnie wyrzucić ten kosmetyk