Z tego miejsca podkład znika najszybciej, uwidaczniają się rozszerzone pory, a skóra jest wyraźnie przetłuszczona, przez co zaczyna się świecić – strefa T to jedno z najbardziej problematycznych miejsc. Każda z nas chciałaby mieć ją pod kontrolą, by wydzielane sebum i powstające zaskórniki nie psuły nam dobrego samopoczucia. Co zrobić, by w końcu pozbyć się problemu? Kluczem jest tu odpowiednio dobrana pielęgnacja z substancjami aktywnymi, które poradzą sobie z nadmiernie przetłuszczającym się obszarem skóry.

Maseczka ze spiruliny, która działa cuda [PRZEPIS]

Strefa T – oczyszczanie

Sterfa T to szczególny obszar na mapie twarzy, który wymaga wyjątkowej pielęgnacji. Z powodu wydzielania się sebum, cera w okolicach czoła, nosa i brody zaczyna się świecić. Zamiast jednak próbować przykrywać problem pudrem, warto zacząć od pielęgnacji. Na tłustej skórze szybciej powstają niedoskonałości – zatkane pory, zaskórniki i wypryski. Dlatego do oczyszczania skóry warto włączyć kwasy. A w szczególności kwas salicylowy, który złuszczy martwy naskórek i dokładnie odblokuje pory skóry.

Strefa T – nawilżanie

Po dokładnym oczyszczeniu skóry, warto zadbać o nawilżenie. Jednak w przypadku mocno przetłuszczającego się obszaru strefy T, trzeba zwrócić szczególną uwagę na konsystencję kosmetyku. Powinien być lekki, by nie obciążyć cery i nie zatkać porów. Dobrym wyborem może okazać się lekko żelowa konsystencja, najlepiej unikać oleistych i ciężkich formuł. Możesz także stosować maseczki oczyszczające na bazie glinki lub domowe kosmetyki, które pomagają ograniczyć nadmierne wydzielanie sebum. Świetnie sprawdzi się tu przepis na szybką maseczkę z grejpfruta.

Strefa T – makijaż

Ten problematyczny obszar skóry wymaga także odpowiedniego traktowania podczas wykonywania makijażu. Mocno matujące podkłady nie zdadzą egzaminu. Obciążą skórę i zatkają pory, co doprowadzi do pogorszenia jej stanu. Zamiast tego lepiej postawić na lżejsze konsystencje oraz kosmetyki mineralne, które oprócz upiększenia, zadziałają antybakteryjnie. Najlepszym wyborem okażą się pudry z tlenkiem cynku, który zmatowi skórę w tym obszarze i zadziała normalizująco.