Robisz wszystko, aby Twoje włosy były odżywione i zadbane, ale wciąż po nocy budzisz się z napuszoną i poplątaną fryzurą? Problemem wcale nie musi być nieodpowiednia pielęgnacja. Może być nim coś znacznie bardziej przyziemnego, na co możesz mieć wpływ od razu! Wystarczy jedna drobna zmiana. Pielęgnacja włosów może nic nie dać, jeśli nie będziesz o nie dbać kompleksowo.

6-etapowa koreańska pielęgnacja włosów. Intensywna regeneracja i moc nawilżenia

Piękne włosy

Włosy uważane są za wizytówkę kobiety. Między innymi odpowiedni dobór fryzury decyduje o tym, jak wyglądamy. Na co dzień poddajemy je wielu zabiegom. Suszenie, prostowanie, kręcenie, upinanie – trzeba przyznać, że są wystawiane na wiele prób. Dlatego istotna jest świadoma pielęgnacja włosów. Nie raz poruszałyśmy temat odpowiedniego dbania o pasma, aby były gładkie i odżywione. Próbowałaś stosować wszystkie te zasady, jednak rano i tak budziłaś się ze zmierzwionymi i poplątanymi włosami? Wciąż istnieje jedna rzecz, o której zapomina większość z nas i która sprawia, że nasza fryzura puszy się, a włosy stają się delikatne i łamliwe.

Stosujesz mnóstwo kosmetyków do włosów i nadal nie widzisz poprawy? Sprawdź czy na pewno nakładasz je z odpowiedniej kolejności. To ma wielkie znaczenie!

Pielęgnacja włosów

Jak się okazuje, niezwykle ważny jest… odpowiedni dobór poduszki. To, z jakiego materiału jest wykonana, ma ogromny wpływ na stan naszych włosów.  Dlatego właśnie unikaj bawełnianych poszewek. Gromadzą one wilgoć, która z kolei powoduje rozwijanie się alergenów i bakterii. Bawełna należy do nieco chropowatych w strukturze materiałów, dlatego gdy pasma się o nie ocierają, zaczynają się plątać i stawać łamliwe oraz pozbawione blasku. Podczas każdego ruchu głowy powstają uszkodzenia, które widać gołym okiem. Zamiast bawełnianych poszewek, zdecyduj się na te wykonane ze śliskich w dotyku materiałów. Świetnie sprawdzi się jedwab. Jest ona delikatna dla naszego ciała, nie wyrywa włosów, nie plącze ich, gdyż pozwala im się swobodnie ślizgać po swojej powierzchni. Wymiana pościeli ma także zbawienny wpływ na naszą cerę. Chcesz się cieszyć młodzieńczym wyglądem? Dzięki jedwabnej poduszce unikniesz powstawania zmarszczek! Ale to nie wszystko. Poza kupnem nowego kompletu poszewek pamiętaj, aby nie chodzić spać z mokrymi włosami! To równie ważna zasada, którą często łamiemy.