Ta prosta metoda pomoże Ci oczyścić organizm z toksyn, ale oprócz tego jest również dobrym sposobem na uzyskanie pięknego uśmiechu – ssanie oleju ma wiele korzyści dla naszego zdrowia. Poznaj sekret medycyny ajurwedyjskiej.

ZOBACZ TEŻ: CHCESZ MIEĆ RÓWNĄ OPALENIZNĘ? LEPIEJ UNIKAJ TYCH RZECZY

Ssanie oleju to metoda, która przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim pomaga zapobiec wielu dolegliwościom, których przyczyną jest zły stan jamy ustnej. Technika płukania ust olejem wywodzi się ze starożytnej medycyny indyjskiej.

Bakterie przedostające się do naszego organizmu przez jamę ustną mogą prowadzić do wielu poważnych chorób związanych z układem pokarmowym i nerwowym. Oprócz tego, zainfekowany organizm, jest bardziej narażony na przyszłe problemy z artretyzmem. Problem chorych dziąseł może również podwyższyć ryzyko udaru serca.

Utrzymanie dziąseł i zębów w dobrej kondycji zmniejsza ryzyko poważnych chorób. Ssanie oleju pomaga pozbyć się zalegających bakterii, dzięki czemu nie przedostają się one do naszego organizmu.

ZOBACZ TEŻ: TEGO JESZCZE NIE BYŁO! PLASTRY NA PRYSZCZE Z IGIEŁKAMI PROSTO Z KOREI!

Ale to nie jedyne korzyści – płukanie ust olejem pomaga również ochronić zęby przed powstawaniem próchnicy oraz skutecznie odświeża oddech. To także dobry sposób na to, by zęby stały się bielsze.

Jak prawidłowo wykonać zabieg? Wybierz olej według własnych preferencji – ważne jest przede wszystkim to, aby był on nierafinowany. Dla osób, które rozpoczynają przygodę z płukaniem ust olejem, zaleca się dodanie kilku kropel soku z cytrusów, w celu zniwelowania specyficznego smaku oleju.

Kilka łyżek oleju (np. sezamowego, kokosowego, lnianego) wlewamy do ust i płuczemy koło 15-20 minut. Po tym czasie wypluwamy olej i dokładnie płuczemy jamę ustną. Czynność można powtarzać nawet kilka razy w ciągu dnia.

Co Wy na to?