Czerwona szminka potrafi zupełnie odmienić nasz wygląd, ale taką samą moc mają nasze brwi. Dobrze wystylizowane i podkreślone potrafią zmienić całą twarz (nie tylko oczy!). Ale jeśli zmagasz się z rzadkimi brwiami lub jesteś w trakcie czekania aż odrosną po ostatniej, zbyt zawziętej depilacji – koniecznie poznaj te triki, które dadzą Ci szanse na pojawienie się gęstych, mocnych włosków.

W porównaniu z resztą włosów na naszym ciele, brwi potrzebują nieco więcej czasu, by urosnąć, więc jeśli Twoja ostatnia depilacja była naprawdę dramatyczna, musisz odczekać około 6-8 tygodni, by włoski odrosły.

Jeśli chcesz przyspieszyć czas, najlepszym sposobem na zwiększenie wzrostu Twoich brwi jest zastosowanie serum. Nie musisz opierać się na drogeryjnych produktach, zamiast tego możesz przygotować własny, naturalny kosmetyk.

ZOBACZ TEŻ: NIE LUBISZ HALLOWEEN’OWYCH MAKIJAŻY? SPRAWDŹ ELEGANCKIE FRYZURY Z TYM MOTYWEM!

Wymieszaj (po jednej łyżeczce) olejek rycynowy, olejek arganowy i witaminę E. Wmasuj mieszankę w brwi, na 2 minuty przed snem. Pozostaw na całą noc i zmyj następnego ranka.

A jeśli wolisz gotową kurację z drogerii, w składzie takich kosmetyków szukaj przede wszystkim keratyny i biotyny, które pomagają stymulować i wzmacniać mieszki włosowe.

Oprócz tego, musisz pamiętać o zachowaniu ostrożności podczas depilacji – niezależnie od tego czy wybierasz wosk, czy pęsetę do kształtowania swoich brwi, każda z technik wpływa na to w jaki sposób rosną potem włoski.

ZOBACZ TEŻ: KOSMETYKI W PROSZKU. SPRAWDŹ JAKIE KORZYŚCI MOGĄ PRZYNIEŚĆ TWOJEJ SKÓRZE

Woskowanie powoduje, że brwi odrastają w najwolniejszym tempie w porównaniu ze wszystkimi innymi technikami depilacji. Nadmierne wyrywanie małych włosków jest głównym czynnikiem osłabienia wzrostu włosków, dlatego najlepiej jest usuwać tylko te, które znajdują się poza kształtem brwi.

Kosmetyki, których używasz do oczyszczania skóry twarzy (peelingi) mogą również przyczyniać się do nadmiernego wypadania włosków. Oprócz tego, wszelkie zabiegi na twarz oparte na alkoholu mogą odwadniać skórę, dlatego podczas ich stosowania należy omijać okolice oczu.

Co Wy na to?