Odciski na stopach to problem, którego każda z nas chciałaby uniknąć. Nie tylko wyglądają mało estetycznie, ale także powodują ból, a często uniemożliwiają noszenie ulubionych butów. Szczególnie w okresie letnim, kiedy zamieniamy jesienne botki i baleriny na odkryte sandały i szpilki można nabawić się tego problemu znacznie szybciej. Sprawdź jak tego uniknąć i co zrobić, gdy odciski już się pojawią, by ich zagojenie nie trwało zbyt długo.

Najważniejsza rzeczą jest odpowiednia pielęgnacja stóp.
Tak samo jak w przypadku skóry twarzy i ciała, ta część ciała również potrzebuje nawilżenia i odżywienia. Miękkie i gładkie stopy wyglądają znacznie schludniej, a dodatkowo, regularne stosowanie kremu, pomoże pozbyć się zrogowaciałego, twardego naskórka.

MANICURE, PODKREŚLAJĄCY OPALENIZNĘ – KTÓRE KOLORY WYBRAĆ?

Oprócz nawilżania, ważne jest także regularne złuszczanie – w tym celu genialnie sprawdzą się peelingi. Możesz wykorzystać gruboziarniste, które stosujesz również do ciała, pamiętaj też by zupełnie zrezygnować z pumeksów – są źródłem wielu bakterii i zarazków, które potem przenoszą się na stopy. Zamiast tego o wiele lepiej sprawdzi się zmiękczająca kąpiel z dodatkiem olejków aromatycznych i soli. Po tak dokładnym przygotowaniu, możesz również wykorzystać specjalną tarkę do stóp.

Istnieje kilka sprawdzonych, domowych metod, które mogą pomóc w szybszym pozbyciu się odcisków. Jednym z nich jest okład z octu jabłkowego – nasączony nim wacik kosmetyczny (najlepiej lekko rozcieńczony wodą) nanieś na miejsce, w którym pojawił się odcisk i odczekaj kilka sekund. Czynność powtarzaj 1-2 razy dziennie, do momentu zupełnego zagojenia.

Aby ukoić pieczenie dobrze sprawdzi się również okład z zielonej herbaty. Wystarczy zaparzyć torebkę i odstawić do wystygnięcia, a następnie przykładać w miejsce obtarcia (nawet 3-4 razy dziennie). W ten sposób przyspieszysz proces gojenia i zmniejszysz uczucie swędzenia i pieczenia.

CO WYGLĄD PAZNOKCI MOŻE POWIEDZIEĆ O TWOIM ZDROWIU?

Innym, domowym rozwiązaniem jest plasterek cebuli, który przykłada się na odcisk. Dzięki temu oczyścisz podrażniony naskórek z zanieczyszczeń, a dodatkowo przyspieszysz proces regeneracji.