Do najskuteczniejszych domowych zabiegów, które pomagają poprawić wygląd skóry, można zaliczyć masaż kostkami lodu. To zabieg, który najprościej można nazwać leczeniem zimnem. Jego zadaniem jest redukcja obrzęków i zwężenie porów. Profesjonalny zabieg krioterapii jest wykonywany w gabinetach kosmetycznych przy pomocy specjalistycznych narzędzi. Jego celem jest zmniejszenie bólu, stanu zapalnego oraz napięcia mięśni. Ale pielęgnacja kostkami lodu świetnie sprawdzi się, kiedy chcemy szybko zredukować cienie pod oczami i wygładzić skórę.

Pielęgnacja kostkami lodu – Skin icing to hit tiktokerek

Pielęgnacja skóry za pomocą kostek lodu nie jest nowym trendem. Jednak od niedawna ten sposób dbania o urodę znów stał się niesamowicie popularny. Wszystko za sprawą mediów społecznościowych. Beauty blogerki, instagramerki i tiktokerki chętnie sięgają po terapię zimnem. A jeszcze chętniej pokazują efekty takiej kuracji. Skóra jest odświeżona, wygładzona, a makijaż wygląda o niebo lepiej! Pory skóry zostają zwężone, a cienie pod oczami i zaczerwienienia są mniej widoczne. Oprócz tradycyjnego zastosowania – czyli delikatnego masażu kostkami lodu, pojawiło się wiele różnych odmian tego zabiegu. Skin icing podbija internet!

Sfermentowana pielęgnacja – rewolucyjne odkrycie w drodze do gładkiej, promiennej skóry

Do wyboru mamy już nie tylko kostki lodu, możemy także zastosować masaż za pomocą jadeitowego wałeczka, który uprzednio ochładzamy w lodówce. Możemy także skorzystać z maseczek w płachcie lub ich żelowych odpowiedników. To także sposób na to, aby poprawić wygląd skóry w stosunkowo krótkim czasie. Innym rozwiązaniem, które również pojawia się na popularnych platformach – Tik Toki i Instagarmie – jest również zanurzenie twarzy na kilka sekund w zimnej wodzie wypełnionej kostkami lodu. Efekt orzeźwienia gwarantowany!

Skin icin – co daje skórze?

Pielęgnacja kostkami lodu i inne wymienione sposoby wykorzystania zimna można stosować regularnie lub wypróbować terapię zimnem przed wielkim wyjściem. Dzięki tej technice skóra jest wyraźnie wygładzona – komórki skóry są dotlenione, a składniki aktywne zawarte w kremach czy serum mogą wniknąć w głębsze warstwy skóry. Dodatkowo taki zabieg dodaje naturalnego blasku, pobudza krążenie, także poprawia koloryt cery, a makijaż wygląda lepiej.

Jeśli zdecydujemy się na masaż za pomocą kostek lodu, pamiętajmy o tym, aby owinąć je w bawełnianą, czystą ściereczkę. Dodatkowym trikiem, który możesz zastosować jest przygotowanie kostek lodu z dodatkiem wody kwiatowej, np. różanej –  w ten sposób wzbogacisz je o dodatkowe działanie! Skin icing to szybki sposób na tonizację cery, zwężenie porów i opóźnienie procesów starzenia się skóry.