Kiedy mówimy o skórze problematycznej, która jest skłonna do wyprysków, często mamy na myśli osoby w wieku dojrzewania. Zmiany trądzikowe mogą jednak objawić się także w późniejszym etapie i dotyczyć osób dorosłych. Pojawienie się stanów zapalnych skóry może mieć wiele źródeł. Począwszy od nieodpowiedniej diety, po zmiany hormonalne aż do stosowania nieodpowiednich, mocno wysuszających kosmetyków. Podjęcie świadomych kroków pielęgnacyjnych może pomóc w skutecznym zwalczaniu niechcianych problemów i zniwelować występowanie krostek i zaskórników. Jakie działania, oprócz medycznych kuracji, mogą sprawić, że cera odzyska blask, równomierny koloryt i gładkość?

Skóra skłonna do wyprysków. Pielęgnacja cery problematycznej

Oczyszczanie

Regularne oczyszczanie skóry to podstawa pielęgnacji. Usunięcie zanieczyszczeń, sebum i resztek makijażu pomoże w utrzymaniu zdrowej cery. Pamiętaj tylko, aby podczas stosowania środka myjącego mieć na uwadze etapy nasilania objawów trądziku. Dla osób, u których wypryski występują rzadko i w łagodnej formie lub posiadaczy tłustej skóry pomocne może być użycie środka czyszczącego na bazie kwasu salicylowego, który pomaga odblokować pory.

Delikatny peeling

Oczyszczanie skóry pomaga usunąć nadmiar sebum i nagromadzonych zanieczyszczeń. Aby uzupełnić proces warto także sięgnąć po delikatny produkt złuszczający, który pomoże pozbyć się martwego naskórka. Najlepszym wyborem okażą się peelingi enzymatyczne, które pozbawione drobnych grudek, zapewniają delikatne oczyszczenie i złuszczenie naskórka bez potrzeby tarcia skóry szorstkimi składnikami. Dzięki czemu cera nie będzie narażona na ryzyko podrażnienia i zaczerwienienia.

Wszyscy na Tik Toku piją teraz tę tajemniczą miksturę. To nowe lekarstwo na trądzik i niedoskonałości skóry?

Tonizacja skóry

Regularne stosowanie toniku również pomoże w przypadku skóry skłonnej do wyprysków. Kosmetyk ten odświeża i przywraca naturalne pH skóry. Ponadto pomaga odblokować pory skóry oraz wykazuje działanie antybakteryjne i kojące.

Nawilżanie

Jak radzić sobie z wypryskami na twarzy? Sięgnij po kremy nawilżające. Chociaż może to być sprzeczne z intuicją, leczenie trądziku często opiera się na wysuszających skórę preparatach. Dlatego tak ważne jest, aby przywrócić cerze ukojenie i odpowiednią dawkę wilgoci. Kremy o lekkiej formule, regulujące gospodarkę wodno-tłuszczową będą najlepszym wyborem. Postaw na preparaty, które mają zdolność do szybkiego wchłaniania i nie pozostawiają na skórze tłustego filmu.

Cierpliwość i regularność

Wdrażanie rutynowej pielęgnacji dla skóry problematycznej nie różni się niczym od wykonywania ćwiczeń lub nauki nowego języka — jeśli chcesz zobaczyć wyniki, kluczem jest regularność. Skóra skłonna do wyprysków wymaga odpowiedniej ochrony i systematycznego stosowania określonych schematów pielęgnacyjnych nie tylko wówczas, gdy pojawią się krostki i zaczerwienienia.

Wizyta u dermatologa

W przypadku uporczywych objawów trądziku, środki dostępne bez recepty, mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów. W takim przypadku wizyta u dermatologa może być najlepszym sposobem na to, aby znaleźć skuteczne rozwiązanie.

tonik do twarzy
1

Tonik z Kwasem Salicylowym

Yasumi

52,00 zł

Kup teraz
lekki krem nawilżający
2

Ultranawilżający krem do twarzy na dzień

Mohani

49,90 zł

Kup teraz
płyn do mycia cera problematyczna
3

Żel myjący przeciw niedoskonałościom

CeraVe

48,99 zł

Kup teraz
plastry na niedoskonałości skóry
4

Plastry na niedoskonałości

FaceBoom

26,99 zł

Kup teraz