Wieloetapowa rutyna pielęgnacyjna czy minimalistyczne podejście do pielęgnacji? Do zdrowej i promiennej skóry prowadzi wiele dróg. Choć przy pojawiających się co chwilę nowych trendach oraz składnikach obiecujących wyleczyć wszelkie dolegliwości można zboczyć z toru i na chwilę zgubić trop. Światełkiem w tunelu może okazać się najnowsze podejście do pielęgnacji o nazwie skinstreaming. To praktyka skupiająca się na uproszczeniu rutynowych działań do zaledwie kilku kluczowych kroków.

Skinstreaming: pielęgnacja, w której mniej znaczy więcej

W pielęgnacji skóry zasada mniej znaczy więcej ma jasne przesłanie. Utrzymując prosty schemat  możesz precyzyjniej określić, jakie potrzeby ma Twoja skóra i co zrobić, aby utrzymać ją w dobrym stanie. Skinstreaming to nowe podejście, które ma na celu zmniejszenie liczby produktów do pielęgnacji, po które sięgasz codziennie. A zamiast tego oprzeć się na kilku podstawowych kosmetykach, za to takich, które są dopasowane do wymagań skóry.

Crystal skin to pielęgnacja pełna blasku. Jak uzyskać efekt kryształowej cery?

Jedną z najważniejszych zalet skinstreamingu jest dbałość o dobór odpowiednich produktów z odpowiednim składem. Dzięki zwiększonej świadomości tego, co znajduje się w kremie lub serum łatwiej jest ustalić, który ze składników wywołuje potencjalną reakcję uczuleniową, powoduje zaczerwienienie lub podrażnienie skóry. Dodatkowo skóra, która nie jest obciążona zbyt wieloma warstwami produktów pielęgnacyjnych, lepiej wchłania składniki aktywne. A dodatkowo ryzyko zatkanych porów skóry również jest mniejsze.

Uproszczenie rutyny pielęgnacyjnej nie musi mieć żadnych negatywnych skutków, jednak przed zastosowaniem skinstreamingu w praktyce, ważne jest, aby skonsultować się z dermatologiem — zwłaszcza jeśli zmagasz się z jakimikolwiek chorobami skóry, takimi jak egzema czy trądzik różowaty.  Jeśli wyeliminujesz produkt, który pomagał twojej skórze, może się okazać, że problemy z pielęgnacją nie rozwiążą się, zaś sama kondycja cery ulegnie pogorszeniu. Niezależnie od tego, jakie kosmetyki chcesz wykluczyć, Twoja codzienna rutyna powinna obejmować filtr przeciwsłoneczny, delikatny środek oczyszczający, nawilżający krem oraz formuły wypełnione przeciwutleniaczami.

serum antyoksydacyjne
1

Serum Antyoksydacyjne

Drunk Elephant

Kup teraz
delikatny środek złuszczający
2

Delikatnie złuszczający żel do twarzy

Veracova

Kup teraz
żel krem intensywnie nawilżający
3

Żel-krem intensywnie nawilżający

Yves-rocher

Kup teraz
maska w płachcie
4

Maseczka do twarzy w płachcie regenerująco-ujędrniająca

Kimoco Beauty

Kup teraz
krem pod oczy
5

Żelowe serum pod oczy

Perfecta

Kup teraz
maseczka w płachcie nawilżająca
6

Nawilżająca dwuetapowa maska do twarzy

Mediheal

Kup teraz
maseczka w płachcie z zieloną herbatą
7

Odżywczo-energetyzująca maska do twarzy z wąkrotką azjatycką i komórkami macierzystymi z zielonej herbaty

Pueheals

Kup teraz