Pinterest to jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych, która gromadzi najnowsze trendy w modzie, urodzie i pielęgnacji. Jej twórcy opublikowali niedawno raport dotyczący prognoz na 2021 rok. Na szczycie listy znajduje się nowy termin. To skinminimalism czyli przyjrzenie się swojej codziennej rutynie pielęgnacyjnej i ograniczenie stosowania kosmetyków do minimum. Pielęgnacja skóry powinna opierać się na sprawdzonych formułach, które nie obciążą cery i nie zatkają porów.

Pielęgnacja skóry, jej dokładne oczyszczanie i skoncentrowanie się na problemie maskne nie jest zaskoczeniem. Większość z nas boryka się z problemem przesuszonej cery, wyprysków i zatkanych porów, które powoduje codzienne noszenie maseczek ochronnych. Wiele osób rezygnuje z makijażu i mocno ogranicza ilość kosmetyków nakładanych na cerę. Dlatego też Skinminimalism wyrasta na jeden z głównych trendów 2021 roku.

Posiadaczki wrażliwej, skłonnej do podrażnień cery powinny unikać tych składników w kosmetykach!

Pielęgnacja skóry: skinimalism – trend 2021

Półki w Twojej łazience są przepełnione różnymi rodzajami kremów, serum, masek, ampułek i toników? Czas na przeprowadzenie porządków i uważne przyjrzenie się składom produktów. Nakładanie zbyt dużej ilości kosmetyków może prowadzić do zatykania porów i powstawania zaskórników. Dlatego na pierwszym miejscu powinnyśmy postawić na oczyszczenie.

Kosmetyczny minimalizm to alternatywa dla 10-etapowej koreańskiej pielęgnacji cery. Ograniczenie się do kilku podstawowych produktów dedykowanych określonym problemom skórnym może dać Ci efekt w postaci gładkiej i nawilżonej skóry. Na początek umyj twarz delikatnym żelem lub pianką oczyszczającą. Po umyciu cery masz 10-sekundowe okienko do zatrzymania wilgoci. Sięgnij po tonik w mgiełce, a następnie przejdź do nawilżenia i regeneracji. Wybierz krem dla swojego typu cery, a rano koniecznie pamiętaj o aplikacji kremu z filtrem.

Kosmetykiem, z którego nie warto rezygnować jest krem pod oczy. Cienka skóra w tym obszarze jest podatna na pojawienie się pierwszych zmarszczek, dlatego nawilżenie, wygładzenie i delikatne rozjaśnienie jest kluczem do wypoczętej, młodej cery.