Oczyszczanie, tonizowanie, nawilżanie, trzy podstawowe kroki w pielęgnacji skóry. Ten trzyetapowy proces został spopularyzowany kilkadziesiąt lat temu i przez wiele lat był centralnym punktem marketingu produktów do pielęgnacji skóry. W ostatnich latach do pielęgnacji dodano czwarty produkt. Serum do skóry działa na wszelkie możliwe problemy skórne.

Serum oferuje silniejszą, bardziej skoncentrowaną dawkę składników aktywnych niż kremy lub balsamy, dlatego ich rosnąca popularność ma sens. Zadaniem serum, bez względu na jego konkretną formułę, jest umożliwienie wniknięcia większej ilości cząsteczek składników aktywnych w powierzchnię skóry niż zwykle dzieje się to w przypadku innych produktów. Ustalenie właściwej kolejności ich stosowania w celu uzyskania najlepszych rezultatów może być trudne. Na szczęście istnieje reguła (i wyjątek), której należy przestrzegać, aby ułatwić ten proces.

Serum z kwasem hialuronowym hitem w pielęgnacji włosów. Tiktokerka udowadnia, że to naprawdę działa

Sonda

Serum czy nawilżacz

Jaką kolejność stosujesz?

Serum czy nawilżacz: co nakładać jako pierwsze?

Ogólną zasadą przy nakładaniu produktów do pielęgnacji skóry jest zaczynanie od najlżejszych i kończenie na najcięższych, ponieważ lekkie produkty nie wchłaniają się przez ciężkie. Może wyglądać to następująco: środek czyszczący, tonik, serum, krem pod oczy, preparaty punktowe, krem nawilżający, olejek do twarzy, filtr przeciwsłoneczny. W nocy: środek czyszczący, tonik, serum, krem pod oczy, zabiegi punktowe, krem nawilżający, retinol, olejek do twarzy.