Rytuały beaty z różnych zakątków świata wzbudzają zdziwienie, jednak często okazują się skutecznym rozwiązaniem na nasze problemy. Japońskie kąpiele w sake zadbają o skórę, a maseczki z ryżu uwielbiane przez mieszkanki Kraju Kwitnącej Wiśni pomagają spłycać zmarszczki. I to właśnie pielęgnacja Japonek, znajduje się w centrum zainteresowania całego świata.

Rytuały piękna, które zadbają o ciało i dobre samopoczucie

Tymczasem równie piękną cerą mogą pochwalić się także Somalijki czy Etiopki, jednak ze względu na położenie geograficzne i panującą tam sytuację, często pomijamy je, podczas poszukiwania pielęgnacyjnych inspiracji.

To wielki błąd, ponieważ to właśnie pewna przyprawa, pochodząca z tamtego regionu pozwala na dłużej zachować młodość.

O czym mowa?

qasil, proszku, który powstaje ze zmielenia liści drzewa Gob. Kryje on w sobie wiele cennych właściwości – wykazuje działanie antybakteryjne, oczyszczające, spowalniające starzenie, czy też zmiękczające. Somalijki przygotowują z niego naturalną maseczkę do twarzy, która wspaniale złuszcza skórę, odblokowuje pory i sprawdza się w walce z przebarwieniami. Chroni ją też przed szkodliwym działaniem słońca, pozwalając na dłużej zachować młodość.

W czym tkwi sekret piękna Azjatek?

Jak ją przygotować?

Wystarczy, że qasil zmieszamy z odrobiną kurkumy i miodu, a przygotowaną mieszankę nałożymy na twarz na około 10 minut. Kurkuma wspomoże rozjaśniające działanie qasil, a miód dodatkowo nawilży skórę, dbając o jej elastyczność.

Kąpiele w sake, cytrynowanie paznokci. Rytuały beauty z różnych zakątków świata

Proszek jest trudno dostępny w Polsce, ale z powodzeniem znajdziemy go w zagranicznych sklepach internetowych.