Jakiś czas temu Instagram wprowadził nową funkcję, dzięki której użytkownicy mogą zadawać pytania obserwowanym osobom. Gwiazdą, która w ten sposób podtrzymuje więź ze swoimi fanami, jest Sara Sampaio. Wykorzystując aplikację, podzieliła się z nimi bolesną prawdą dotyczącą swojej przypadłości.

Kilka dni temu jeden z obserwatorów zapytał modelkę o pielęgnację brwi. Najprawdopodobniej nie spodziewał się takiej reakcji.

ZOBACZ TEŻ: NIE UWIERZYCIE, ALE WRACA MODA NA TEN KSZTAŁT BRWI! SKUBIEMY W STYLU LAT 90.!

Niestety cierpię na trichotillomanię i mam problem z ich wyrywaniem. Mam w brwiach wiele luk, dlatego wciąż muszę je wypełniać.– odpowiedziała modelka.

Zaburzenie, na które cierpi modelka, objawia się kompulsywnym, niepohamowanym wyrywaniem włosów. Może przejawiać się również w innych niekontrolowanych nawykach takich jak zrywanie skóry, obgryzanie paznokci lub przygryzanie warg. Wyzwalają je negatywne emocje związane ze stresem, jak i te pozytywne, satysfakcjonujące.

ZOBACZ TEŻ: ABSURD? KOBIETA MALUJE BRWI SWOJEJ MAŁEJ CÓRECZCE… [VIDEO]

Modelka wyznała, że problem zauważyła już w wieku 15 lat. Na początku wyrywała rzęsy i kiedy zrozumiała, że nie może tego dłużej robić, zaczęła wyrywać brwi. Według niej zaburzenie doskwiera jej najbardziej, kiedy ogląda telewizję lub czyta książkę.

Sara walczy z nim od lat. Mimo tego nie wstydzi się wypowiadać na ten temat publicznie. To wspaniałe, być może stała się otuchą i inspiracją dla innych osób, które również cierpią na podobne zaburzenia psychiczne.

ZOBACZ TEŻ: 6 NAJWIĘKSZYCH BŁĘDÓW, JAKIE POPEŁNIAMY W STYLIZACJI BRWI

Co o tym sądzicie?