Zaczerwienienia i podrażnienia to częste objawy, które występują wśród osób posiadających suchą skórę. Problem ten nasila się w szczególności w miesiącach jesienno-zimowych. Ujemne temperatury, wiatr, deszcz i mróz to czynniki, które nie sprzyjają regeneracji. Dlatego tak ważna staje się zmiana codziennej rutyny pielęgnacyjnej oraz szczególna dbałość o wybór kosmetyków do makijażu. Odpowiednio dobrane produkty mogą pomóc wygładzić i nawilżyć cerę. Sucha skóra wymaga podjęcia odpowiednich kroków, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji w postaci wysuszenia i podrażnienia cery.

Sucha skóra – czego unikać w codziennym sposobie dbania o urodę

Wdrożenie odpowiednich kosmetyków to jedno, ale oprócz tego, warto także zapoznać się z listą rzeczy, których powinniśmy unikać podczas codziennej pielęgnacji.

Jeśli po oczyszczeniu twarzy od razu sięgasz po ręcznik, aby osuszyć skórę – lepiej zmień tę praktykę. Według ekspertów wilgotna cera to najlepszy czas na jej nawilżenie. Dlaczego tak się dzieje? Kiedy skóra jest delikatnie mokra można porównać ją do gąbki, która wchłania wodę. W tym przypadku chodzi o aktywne składniki zawarte w kosmetykach – są one lepiej przyswajalne i skuteczniej wchłaniają się do głębszych warstw skóry.

Sucha i matowa skóra w zimie? Aby tego uniknąć zmień swoje pielęgnacyjne nawyki już teraz

Gorące prysznice są świetnym sposobem na relaks i odprężenie po ciężkim dniu. Ale sucha skóra nie lubi zbyt wysokich temperatur. Gorąca woda jeszcze bardziej wysusza cerę.

A jeśli chodzi o samo oczyszczanie, tu warto wziąć pod uwagę typ używanego produktu. Najlepiej sprawdzą się lekkie formuły na bazie naturalnych składników. Nie wybieraj przypadkowych kosmetyków, ale skup się na produkcie dedykowanym dla suchej skóry.

Żel do oczyszczania powinien działać delikatnie, koić i łagodzić mikrourazy oraz wspomagać poprawę nawilżenia. A co powinno znaleźć się w jego składzie? Dobrym rozwiązaniem są micele, które nie uszkadzają płaszcza lipidowego, a tym samym nie wysuszają i nie powodują podrażnień. Możemy także wybrać żel z dodatkiem gliceryny i wody różanej, które sprawią, że cera będzie miękka i gładka.

Sucha skóra potrzebuje dodatkowej dawki nawilżenia i odżywienia. A taki efekt pomoże zapewnić serum. To skoncentrowana formuła pełna składników aktywnych o lekkiej, żelowej konsystencji. Stosowanie serum pod krem nawilżający pomoże wzmocnić efekt, wygładzić i ujędrnić skórę. Dlatego nigdy nie rezygnuj z tego etapu podczas codziennej pielęgnacji.