Znalezienie chwili dla siebie to nie luksus, ale konieczność. Kiedy odczuwasz przemęczenie organizmu, ciągłe napięcie, a natłok myśli nie daje Ci spokoju – to znak, że potrzebujesz odprężenia i wyciszenia. A najlepszym sposobem na relaks są rytuały piękna. Dzięki nim odzyskasz harmonię, zadbasz o ciało i zmysły.

Kojące i relaksujące rytuały pielęgnacyjne to coś, czego potrzebuje dziś każda z nas. To moment dla siebie, który pomoże odzyskać równowagę, wprawia w dobry nastrój i działa regenerująco dla skóry. Pielęgnacja, która działa na ciało i zmysły.

DEPILACJA TWARZY – JAKA METODA SPRAWDZI SIĘ NAJLEPIEJ?

Podwójne oczyszczanie + maseczka

Wieczorny demakijaż i poranne oczyszczanie – zazwyczaj podchodzimy do tego jak do zwyczajnego obowiązku, który musimy powtarzać każdego dnia. A wystarczy bardzo niewiele, by raz na jakiś czas dodać do tych czynności 20 minut więcej i stworzyć z nich rytuał pielęgnacyjny.

Dokładne oczyszczenie twarzy i nałożenie maski to niby nic takiego, ale chwilę relaksu, kiedy czekamy aż składniki wsiąknął do głębszych warstw skóry można umilić sobie ulubioną muzyka i świecami zapachowymi. To prosty sposób na zrelaksowanie się i znalezienie kilku dodatkowych chwil dla siebie.

Kąpiel + złuszczanie

Po intensywnym dniu możesz pozwolić sobie na dłużą kąpiel z dodatkiem soli i olejków. Dopełnieniem rytuału będzie delikatny peeling, który zapewni szybką regenerację ciała. Usunie zanieczyszczenie, pomoże pozbyć się martwego naskórka i pozostawi uczucie przyjemniej gładkości. Możesz wybrać kawowy, który pobudzi zmysły lub postawić na delikatne złuszczanie peelingiem z miąższu kokosowego.

DIY: REGENERUJĄCA MASECZKA DO WŁOSÓW

Domowy pedicure

Wygląd dłoni jest dla nas bardzo ważny, ale co ze stopami? Poświęcamy im zdecydowanie mniej uwagi, a to spory błąd. Przesuszone, popękane pięty i nierówno spiłowane paznokcie wyglądają mało estetycznie. Pielęgnacyjny rytuał z dodatkiem soli, olejków, peelingu i balsamu przyniesie ulgę i pomoże pozbyć się opuchniętych nóg oraz uczucia ciężkości. Dodatkowo nawilży i zregeneruje skórę.