Zawsze nurtowały Cię pewne kwestie związane z pielęgnacją, skóra i kosmetykami, ale nie miałaś okazji, by uzupełnić te informacje? Oto najczęściej zadawane pytania związane z tematem beauty!

Zastanawiasz się nad tym, czy potrzebujesz już kremu przeciwstarzeniowego, czy wystarczy Ci zwykły, krem nawilżający. Na sklepowych półkach można spotkać kremy, które można stosować już od 25 roku życia. To właśnie w tym wieku zaczynają zanikać włókna kolagenowe. Dlatego ważne jest, by już w tym czasie rozpocząć pierwsze kroki w pielęgnacji przeciwstarzeniowej.

Sprawą, wokół której narosło wiele tajemnic jest oil cleansing method . To nic innego jak jedna z praktyk azjatyckiej rutyny piękna. Chodzi o oczyszczanie skóry przy pomocy olejków, które pozostawiają na skórze tłustą powłokę dzięki czemu nie musisz już dodatkowo nakładać kremu, ponieważ czyste olejki nie naruszają bariery lipidowej skóry.

ZOBACZ TEŻ: 5 SUGESTII WIZAŻYSTÓW, DZIĘKI KTÓRYM WYKONASZ NIESKAZITELNY, ZIMOWY MAKIJAŻ

Kolejną kwestią, która wymaga wyjaśnienia jest suchy szampon oraz jego wpływ na skórę głowy. Oczywiście kiedy będziemy stosować go z umiarem czyli 1-2 razy w tygodniu nie powinno to odbić się na kondycji naszej skóry głowy i włosów. Ale pamiętajmy o tym, że chociaż suchy szampon może pomagać odświeżyć włosy, to jego zbyt częste używanie prowadzi do zatkania mieszków włosowych i łuszczenia skóry głowy. Dlatego pamiętaj, by używać go z umiarem.

Wiele wątpliwości wzbudza również codzienne stosowanie antyperspirantu. Wszystko to za sprawą soli aluminium czyli składnika, który blokuje gruczoły potowe, a przez to hamuje termoregulacyjne procesy zachodzące w naszym organizmie. Wybierając produkt, który ma zapewnić uczucie świeżości i skutecznej ochrony przed potem, najlepiej jest wybierać dezodoranty, które bazują na naturalnych składnikach, nie podrażniają skóry oraz działają bakteriobójczo.

Rozwiewamy urodowe wątpliwości. Oto, co musisz wiedzieć, by nie uniknąć wpadki!

CD Dezodorant o zapachu owocu granatu

ZOBACZ TEŻ: TEN PRODUKT KOSZTUJE GROSZE A MA MNÓSTWO ZASTOSOWAŃ O KTÓRYCH NIE MIAŁAŚ POJĘCIA

Co Wy na to?