Peelingowanie ciała to bardzo ważny element pielęgnacji. Dzięki regularnemu złuszczaniu naskórka nasza skóra lepiej przyjmuje składniki aktywne zawarte w balsamach i masłach do ciała. To także świetny sposób na to, by pobudzić krążenie krwi, ujędrnić skórę i pozbyć się cellulitu. Możemy sięgnąć po drogeryjne peelingi lub pokusić się o stworzenie domowego kosmetyku na bazie fusów z kawy, cukru trzcinowego lub soli morskiej. Jest też inne rozwiązanie, które pomoże nam wygładzić skórę – to rękawica kessa.

Jak robią to Azjatki? Poznaj naturalny rytuał demakijażu

Rękawica Kessa – czym jest?

To jeden ze sposobów na oczyszczenie skóry i pozbycie się martwego naskórka. Rękawica Kessa jest wykonana z wytrzymałej tkaniny o ziarnistej strukturze, dzięki czemu idealnie sprawdza się zamiast peelingu. Jest to tradycyjny marokański sposób na gładkie i jędrne ciało. To jeden z elementów rytuału Hammam. W połączeniu z naturalnym czarnym mydłem savon noir zapewnia efekt miękkiej skóry i zmniejsza widoczność cellulitu.

Zabieg Hammam

Aby zabieg był skuteczny najlepiej jest wykonać go pod prysznicem lub podczas kąpieli. Ważne jest, by skóra była rozgrzana i mokra. Wówczas myjemy ciało mydłem (sprawdzi się również żel pod prysznic), a następnie rozpoczynamy masaż rękawicą. Najlepiej jest rozpocząć od stóp i powoli kierować się w kierunku głowy. Wykonujemy przy tym powolne koliste ruchy.

Po masażu rękawicą Kessa przechodzimy do następnego etapu, którym jest nałożenie na ciało marokańskiej glinki ghassolu. Mieszamy ją w odrobiną wody i nakładamy na skórę ciała. Aby kuracja była skuteczna warto odczekać 10 do 15 minut. Po tym czasie spłukujemy kosmetyk i osuszamy ciało. Ostatnim etapem jest wsmarowanie w miękkie ciało odżywczego olejku arganowego.

Rękawica Kessa – dlaczego warto jej używać?

Jeśli cały zabieg wydaje Ci się zbyt czasochłonny, możesz pominąć drugi i trzeci etap i skupić się na oczyszczeniu skóry rękawicą Kessa. To świetny sposób na to, by dokładnie złuszczyć martwy naskórek, oczyścić zatkane pory i poprawić ukrwienie skóry. Zabieg ten świetnie zmiękcza i uleastycznia, a dodatkowo pomaga zminimalizować widoczność cellulitu. Po wykonaniu masażu konieczne jest wsmarowanie w skórę odżywczego balsamu, olejku lub balsamu. Dzięki temu składniki aktywne szybciej i głębiej wniknął w skórę, dokładnie ją nawilżając i odżywiając.