W Maroku dbanie o urodę jest ważnym elementem kultury i tradycji. Marokanki stosują różne naturalne produkty i techniki, które pomagają im utrzymać skórę w świetnej kondycji. Jednym z nich jest chociażby Hammam, czyli tradycyjny marokański rytuał kąpieli, w którym skóra oczyszczana jest przy użyciu gorącej wody, mydła i rękawicy Kessa.

Produkt ten warto mieć w swojej łazience. Wyjaśniamy, jakie daje efekty.

Serum czy nawilżacz: co nakładać jako pierwsze?

Co to jest rękawica Kessa?

Rękawica Kessa to narzędzie wykorzystywane w tradycyjnym marokańskim rytuale Hammam. Produkt jest wykonany z wytrzymałego, oddychającego i higienicznego materiału, np. wiskozy. Służy do intensywnego peelingu i oczyszczania skóry poprzez usuwanie martwych komórek i zanieczyszczeń. Dzięki temu ciało staje się jedwabiście gładkie, zregenerowane i odprężone.

Jak używać rękawicy Kessa?

Weź kilkuminutową kąpiel lub prysznic w ciepłej wodzie. Ważne, aby dobrze zmiękczyć naskórek. Następnie nałóż na skórę czarne mydło lub ulubiony żel pod prysznic i przy pomocy rękawicy zrób masaż całego ciała. Zacznij od kostek i stóp, stopniowo idąc ku górze, aż do szyi. Partie problematyczne, takie jak uda czy pośladki możesz masować intensywniej. Na koniec spłucz ciało wodą i wetrzyj w nie odżywczy olejek. Rytuał z rękawicą powtarzaj dwa razy w tygodniu dla najlepszych efektów.

Jakie efekty daje rękawica Kessa?

Regularne masaże rękawicą Kessa gwarantują poprawę jędrności i gładkości skóry. Ta zyskuje ładniejszy koloryt i staje się bardziej odprężona. Polepsza się także mikrokrążenie, a cellulit wyraźnie się zmniejsza.

Rękawicy Kessa nie należy jednak używać, jeśli masz żylaki, podrażnienia czy inne choroby skóry. Nie nadaje się ona również do stosowania na twarz.

Dlaczego rzadkie mycie włosów to duży błąd? Trycholożka mówi wprost o opłakanych skutkach

rękawica Kessa

Rituals, Rękawica Kessa, 29 zł