Pomimo wielu starań, filtry przeciwsłoneczne nie dają stuprocentowej ochrony przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Dni spędzone nad słonym morzem i pod gorącym słońcem odbijają się na kondycji naszej skóry, która po lecie potrzebuje szczególnej regeneracji.

Powrót z wakacji to dobry moment, by szczegółowo przyjrzeć się czego potrzebuje nasza skóra. Słoneczne obrażenia to kumulatywny proces, który trwa całe życie mówi dermatolog Elizabeth Hale. Na szczęście istnieje wiele zabiegów oraz specjalistycznych produktów kosmetycznych, które pomogą z takimi problemami jak: słoneczne oparzenia, ciemne plamy i zmarszczki. Walcz z oznakami lata – przygotowaliśmy dla Ciebie kompletny przewodnik!

ZOBACZ TEŻ: LEPIEJ UWAŻAJ. PICIE WĘGLA AKTYWOWANEGO MOŻE MIEĆ NEGATYWNE SKUTKI

Jeśli chodzi o rozpoczęcie działań, które mają na celu poprawę kondycji skóry po lecie, najlepiej jest rozpocząć od kremów i serum, które naprawią szkody wywołane promieniami UV. Kosmetyki te pomogą w odwróceniu niektórych mutacji skóry odpowiedzialnych za szybsze powstawanie zmarszczek. – mówi Hale. Najlepszym wyborem będą kosmetyki wypełnione enzymami, peptydami i aktywnymi substancjami roślinnymi.

Pomocą w poprawie jakości skóry po lecie może być również retinol. Ważne jest aby powoli wprowadzać go do rutynowych czynności pielęgnacyjnych. Często dzieje się tak, że pacjenci są podekscytowani działaniem retinolu i używają go w zbyt dużych ilościach, co może skutkować podrażnieniami. – tłumaczy dermatolog Hale.

ZOBACZ TEŻ: ISABEL MARANT STWORZYŁA KOLEKCJĘ DLA L’OREAL PARIS MAKE UP

Aby nasza cera odzyskała promienny wygląd, ważne jest również uzupełnienie ubytków ceramidów, które znajdują się w rogowej warstwie naskórka. Są one odpowiedzialne za opóźnienie procesów starzenia się skóry oraz dbają o utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia. W kosmetyce składniki te są pozyskiwane z roślinnych ekstraktów, dlatego warto jest dodać do swojej codziennej pielęgnacji naturalne oleje (np. z awokado).

Co Wy na to?