Puszące się włosy to koszmar niejednej dziewczyny. Wyglądają na zaniedbane, są suche, matowe i trudne w ułożeniu. I absolutnie w niczym nie przypominają włosów dziewczyn z Instagrama. Co zrobić by były gładkie i błyszczące?

BOHO BLONDE – PRZEPIĘKNA KOLORYZACJA WŁOSÓW NA LETNIE MIESIĄCE

Przyczyn puszenia się włosów jest wiele – zazwyczaj puszą się po myciu lub pod wpływem wilgoci (też nie lubicie deszczu?!). Dzieje się tak dlatego, że wysuszone i pozbawione wilgoci włosy, absorbują ją z zewnątrz, powodując niechlujne wywijanie.

Puszenie się włosów to przede wszystkim cecha włosów zniszczonych i połamanych, ale najczęściej dotyka posiadaczki włosów wysokoporowatych z naturalną skłonnością do puszenia. Kluczem w ich ujarzmieniu jest nawilżanie, ponieważ włosy nawilżone od wewnątrz nie pobierają wody z otoczenia, a tym samym, nie wywijają się.

Pierwszym krokiem w walce o gładkie i sypkie włosy jest dobór odpowiedniego szamponu. Już podczas mycia powinnaś zadbać o nawilżenie, dlatego polecamy ci sięgnąć po nawilżające szampony, bogate w naturalne oleje, które zapobiegną utracie wilgoci z włosów. Ponadto staraj się nie myć włosów codziennie, ponieważ podczas mycia spłukujemy ich naturalną ochronę tłuszczową.

Jednak sam szampon nawilżający to za mało. Po każdym myciu koniecznie nałóż odżywkę, zawierającą oleje i silikony. Te ostatnie, mimo złej sławy, naprawdę służą puszącym się włosom, obciążając, a w efekcie wygładzając je. Pamiętaj jednak, że w takim wypadku powinnaś raz na jakiś czas wymyć włosy oczyszczającym szamponem, bez siarczanów i parabenów, który spłucze nagromadzone na włosach silikony.

NOWA FRYZURA HILARY DUFF TO NIEOCZEKIWANY POWRÓT JEDNEGO Z NAJWIĘKSZYCH TRENDÓW

Do spłukiwania odżywek i szamponów, używaj zimnego strumienia wody. Niższa temperatura domknie łuski włosów oraz zmniejszy aktywność gruczołów łojowych, dzięki czemu włosy dłużej pozostaną świeże.

I pod żadnym pozorem nie kładź się do snu z mokrymi włosami! Pozwól im naturalnie wyschnąć, a jeśli nie masz na to czasu, wysusz je suszarką z chłodnym nawiewem. Natomiast do ich rozczesywania używaj grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami.

Kolejnym, niezwykle ważnym korkiem w pielęgnacji włosów puszących się, jest ich regularne olejowanie, które odżywia włosy i chroni je przed utratą wilgoci. Jak to robić? Wystarczy, ze rozprowadzisz na włosach olej (polecamy lniany lub arganowy) i pozostawisz go na minimum 40 minut. Po tym czasie, umyj włosy szamponem bez silikonów i parabenów.

JAK STYLIZOWAĆ BOBA? POZNAJ 3 NAJMODNIEJSZE SPOSOBY

Pamiętaj też, by regularnie chodzić do fryzjera – ścinaj końcówki minimum raz na trzy miesiące. Rozdwojone, zniszczone włosy tylko potęgują efekt puszenia.

I – ostatnia rada – zmień poszewkę na jedwabną! Jedwab jest bardzo delikatny, i co ważniejsze, nie chłonie wilgoci. Dzięki temu włosy pozostają nawilżone, nie gniotą się i nie łamią.