Istnieje kilka powodów, które mogą być odpowiedzialne za poranny problem opuchniętej twarzy. Maskowanie obrzęku pod oczami grubą warstwą korektora pomoże ukryć zaczerwienienia, jednak nie jest w stanie zupełnie zlikwidować podpuchnięć. Na całe szczęście istnieje kilka prostych sposobów na to, by poranki stały się o wiele bardziej przyjemne.

Najczęstszymi przyczynami podpuchnięć na twarzy są: zbyt mała ilość snu i zbyt duża ilość alkoholu. To zazwyczaj po nieprzespanej nocy i wieczornej zabawie, nasz poranny wygląd różni się od tego jak wyglądamy na co dzień. Ale to nie jedyne przyczyny – niewłaściwa dieta i zbyt duża ilość soli w posiłkach również nie wpływają korzystanie na kondycję skóry. Woda zatrzymuje się w organizmie, a to z kolei wpływa na pojawiający się problem z opuchniętą twarzą.

Przedłuż magię świąt: piernikowy peeling do ciała. Wykonasz go w 4 krokach!

Niezależnie od przyczyny, istnieje kilka powodów na to, by zażegnać kryzys i przywrócić równowagę w wyglądzie.

Puffy Face: jak pozbyć się problemu

Sztuczka, którą od wielu lat stosuje Kate Moss polega na zanurzeniu twarzy w misce z zimną wodą, kostkami lodu i plasterkami ogórka. Wystarczy kilka sekund, by obrzęk widocznie się zmniejszył.

Botoks nie tylko na zmarszczki! Zaskakujące zastosowanie

Masaż jadeitowym wałeczkiem również może pomóc – stymuluje krążenie krwi, dzięki czemu podpuchnięcia są mniej widoczne. W tym przypadku kluczową kwestią jest sposób wykonywania masażu twarzy – od wewnętrznego do zewnętrznego kierunku oraz od góry do dołu. Lepszy efekt możesz uzyskać przechowując wałeczek w lodówce (sprawdza się świetnie szczególnie latem).

Świetnie zadziała też kofeina, ale nie chodzi tu wcale o filiżankę kawy, ale o maseczkę do twarzy, która zadziała jak zastrzyk energii dla skóry. Kofeina ma właściwości ściągające i poprawiające krążenie. Możesz bez problemu przygotować ją samodzielnie. Wystarczy, że wymieszasz dwie łyżeczki fusów z kawy z odrobiną miodu i kilkoma kroplami wybranego olejku – może to być olej ze słodkich migdałów lub zwyczajna oliwa z oliwek. Po odczekaniu około 10 minut spłucz całość letnią wodą.