
Puffy Face: jak zwalczyć poranny problem opuchniętej twarzy
Istnieje kilka powodów, które mogą być odpowiedzialne za poranny problem opuchniętej twarzy. Maskowanie obrzęku pod oczami grubą warstwą korektora pomoże ukryć zaczerwienienia, jednak nie jest w stanie zupełnie zlikwidować podpuchnięć. Na całe szczęście istnieje kilka prostych sposobów na to, by poranki stały się o wiele bardziej przyjemne.
Najczęstszymi przyczynami podpuchnięć na twarzy są: zbyt mała ilość snu i zbyt duża ilość alkoholu. To zazwyczaj po nieprzespanej nocy i wieczornej zabawie, nasz poranny wygląd różni się od tego jak wyglądamy na co dzień. Ale to nie jedyne przyczyny – niewłaściwa dieta i zbyt duża ilość soli w posiłkach również nie wpływają korzystanie na kondycję skóry. Woda zatrzymuje się w organizmie, a to z kolei wpływa na pojawiający się problem z opuchniętą twarzą.
Przedłuż magię świąt: piernikowy peeling do ciała. Wykonasz go w 4 krokach!
Niezależnie od przyczyny, istnieje kilka powodów na to, by zażegnać kryzys i przywrócić równowagę w wyglądzie.
Puffy Face: jak pozbyć się problemu
Sztuczka, którą od wielu lat stosuje Kate Moss polega na zanurzeniu twarzy w misce z zimną wodą, kostkami lodu i plasterkami ogórka. Wystarczy kilka sekund, by obrzęk widocznie się zmniejszył.
Botoks nie tylko na zmarszczki! Zaskakujące zastosowanie
Masaż jadeitowym wałeczkiem również może pomóc – stymuluje krążenie krwi, dzięki czemu podpuchnięcia są mniej widoczne. W tym przypadku kluczową kwestią jest sposób wykonywania masażu twarzy – od wewnętrznego do zewnętrznego kierunku oraz od góry do dołu. Lepszy efekt możesz uzyskać przechowując wałeczek w lodówce (sprawdza się świetnie szczególnie latem).
Świetnie zadziała też kofeina, ale nie chodzi tu wcale o filiżankę kawy, ale o maseczkę do twarzy, która zadziała jak zastrzyk energii dla skóry. Kofeina ma właściwości ściągające i poprawiające krążenie. Możesz bez problemu przygotować ją samodzielnie. Wystarczy, że wymieszasz dwie łyżeczki fusów z kawy z odrobiną miodu i kilkoma kroplami wybranego olejku – może to być olej ze słodkich migdałów lub zwyczajna oliwa z oliwek. Po odczekaniu około 10 minut spłucz całość letnią wodą.