Z trądzikiem boryka się niemal każdy nastolatek. Kiedy „rytuał przejścia” przestaje być przejściowy i zaczyna przybierać postać czegoś poważniejszego, wymaga leczenia, cierpliwości i wsparcia. W tej kwestii media społecznościowe wykonują naprawdę „kawał dobrej roboty”. W Internecie pojawia się coraz więcej historii związanych z walką trądzikiem. Tak było i tym razem.

Blogerka i podróżnicza Alice Lang zdecydowała, że podzieli się z intentautami swoją historią. Z tego powodu opublikowała zdjęcia „przed i po”. Różnica między nimi jest zdumiewająca. W poście dotyczącym jej wali z trądzikiem opisała lek, który pomógł jej wygrać.

ZOBACZ TEŻ: WALCZYSZ Z TRĄDZIKIEM NA PLECACH? OTO NAJCZĘSTSZE PRZYCZYNY JEGO WYSTĘPOWANIA

Na skórę dziewczyny zbawienny wpływ miał lek o nazwie spironolakton, którego używa się w diagnostyce oraz leczeniu obrzęków oraz nadciśnienia tętniczego. Radykalnie zmienił wygląd skóry nastolatki, ale i jej podejście do życia. Dziewczyna zmagała się z trądzikiem, odkąd skończyła 14 lat (teraz ma 23 lata). Miał dramatyczny wpływ na jej poczucie wartości. Nastolatka czuła się uwięziona we własnej skórze.

Spironolakton może być stosowany wyłącznie pod ścisłą kontrolą lekarza. Jeśli Ty również zmagasz się z trądzikiem i nie podziałały na Ciebie domowe sposoby oraz właściwa rutyna pielęgnacyjna, koniecznie odwiedź dermatologa! Wspólnie znajdziecie najlepsze rozwiązanie.

Wy również zmagałyście się z trądzikiem?

ZOBACZ TEŻ: SZOK! JAK UDAŁO SIĘ JEJ ZATUSZOWAĆ TAKI TRĄDZIK? (VIDEO)

W jaki sposób go wyleczyłyście?