Mogą wynikać z wielu powodów. Zaczerwienienia na twarzy to problem, z którym borykają się zarówno właścicielki cery naczynkowej, jak i tej z trądzikiem różowatym, atopowym zapaleniem skóry, a także trądzikiem młodzieńczym czy dorosłym. Bez względu na to, która z tych niedoskonałości dotyczy ciebie, kamuflaż powinien być skuteczny. Jeśli w połowie dnia musisz poprawiać makijaż, to znaczy, że ten artykuł napisałyśmy specjalnie z myślą o tobie! Oto 4 kroki do idealnego zakrycia wszelkich zaczerwienień na buzi:

Zielony korektor to od dziś twój przyjaciel

Założymy się, że przez całe życie używałaś tylko beżowego. Wiemy, wiemy – ten błąd popełnia więkoszość dziewczyn. My też kiedy po raz pierwszy w życiu zobaczyłyśmy w drogerii kosmetyk w tak absurdalnym kolorze, uciekłyśmy na drugi koniec sklepu. Ale to właśnie zielony kolor jest najlepszym kamuflażem dla czerwonego.

ZOBACZ TEŻ: KOREKTOR POD PODKŁAD CZY ODWROTNIE? NAJWIĘKSZY DYLEMAT MAKIJAŻOWY ROZSTRZYGNIĘTY

Naucz się blendować

Drugi krok to umiejętne, czyli bardzo dokładne rozcieranie. Nie wystarczy na szybko wklepać korektor – w ten sposób ani nie zakryjesz, tego co, chcesz ukryć, ani makijaż nie będzie wyglądał estetycznie. Od dzisiaj poświęcaj na rozcieranie kosmetyków znacznie więcej czasu, a wreszcie będziesz robić to dokładnie i tak, jak trzeba.

Podkład

Zielony korektor najskuteczniej tuszuje zaczerwienienia, ale zielona cera wygląda równie źle, co czerwona. Potrzebujesz więc nadal podkładu. Z tą różnicą, że w mniejszej ilości. Jeśli twój fluid ma żółte podtony (następnym razem kup taki z neutralnymi), zmocz najpierw pędzel, a dzięki temu oba kosmetyki zmieszają się w jeden – mówiąc inaczej, fluid nabierze pożądanego zielonkawego odcienia.

ZOBACZ TEŻ: ZDJĘCIA „PRZED I PO” TEJ KOBIETY WSTRZĄSNĘŁY INTERNETEM! ZOBACZCIE DLACZEGO!

Puder wykańczający

I na koniec coś, co zatrzyma poprzednie kosmetyki na miejscu i zapobiegnie niechcianemu rozkodowaniu… Wybierz formułę, która jest delikatna, ale bez rozświetlających drobinek.